Täna
16. jaan
-8...1
-10...0
Homme
17. jaan
-5...4
-9...4

Eesti

Siberis tähistatakse Eesti juubelit kultuuripäevadega

Foto: Eva Sepping/Delfi
12:46 16. mai 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Siberis Krasnojarski linnas algavad kolmapäeval Eesti kultuuri päevad, mis on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamisele.

Pühapäevani toimuvate kultuuripäevad raames toimub teatri  R.A.A.A.M festival, samuti tutvustatakse Eesti filmiklassikat ja kunsti. 

„Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul on oluline, et tähistamine kõnetaks ka neid Eesti inimesi, kes elavad väljaspool Eestit,“ sõnas riigikantselei EV100 suursündmuste juht Margus Kasterpalu. „Eesti kultuuri päevad Siberis toovad kokku Venemaa Eesti kogukondade esindajad, põneva programmiga tähistatakse üheskoos Eesti Vabariigi juubeliaastat,“ lisas Kasterpalu.

Teater R.A.A.A.M. korraldab Eesti kultuuri päevade raames oma esimest rahvusvahelist festivali. „Algselt plaanisime korraldada Krasnojarskis ainult mõne külalisetenduse, kuid tänaseks on Eesti kultuuri päevad Siberis kasvanud suurimaks EV100 sündmuseks Venemaal,“ ütles teatri R.A.A.A.M. juht ja produtsent Märt Meos.

Krasnojarski Noorsooteatris saab näha teatri  R.A.A.A.M. kahte eestikeelset lavastust, Kitzbergi "Libahunti" ning Boytchevi "Fenomeni". Minusinski Draamateater esitab Aleksei Pesegovi lavastust “Varjundid”, mis on valminud Tammsaare samanimelise novelli ainetel. Kuulsa kohverteatriga on kohal Heino Seljamaa, kes annab lastele kuus etendust.

Kultuuripäevadel toimub ka Oleg Loevski teatrilaboratoorium, mis seekord baseerub ainult Eesti dramaturgiale. Kinomajas Dom Kino toimub eriprogramm Eesti filmidega "Supilinna salaselts" ja "Viimne reliikvia".  Kunstinäituseid näeb üle linna, esindatud on Tauno Kangro taiesed, Ervin Õunapuu fotonäitus, dokumentaalsed fotonäitused setudest ja Siberi eestlastest. Pidulikul ava- ja lõputseremoonial esinevad Lõuna-Eesti ansambel Mahmõr ning Ülem-Suetuki pasunakoor.

Algselt plaanis teatri R.A.A.A.M. juht ja produtsent Märt Meos korraldada Krasnojarskis külalisetendused ainult mõne lavastusega, kuid aegamööda on projekt paisunud. Kaks aastat tagasi tekkinud uitmõttest on tänaseks saanud suurim EV100 projekt Venemaal, kus saab kokku mitusada eestlast. Kultuuri päevad Krasnojarskis on esimene festival, mida teater R.A.A.A.M. välismaal korraldab. Detsembris toimuvad samalaadsed Eesti kultuuri päevad Poola linnas Gdanskis. 

Festivali lõpetab pühapäeval Eesti suursaadik Arti Hilpuse vastuvõtuga Krasnojarski Filharmoonia saalis, kuhu on kutsutud külalised üle Venemaa tähistama Eesti Vabariigi juubeliaastat.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob jaanuarikuu Sinu tähemärgile?