Homme
17. jaan
0...3
-10...0
Ülehomme
18. jaan
-6...-1
-10...-1

Eesti

Tallinn kehtestas Patarei merekindluse detailplaneeringu

Foto: Hendrik Osula/Delfi
11:11 16. mai 2018
Autor: BNS

Tallinna linnavalitsus kehtestas kolmapäevasel istungil Patarei merekindluse ala detailplaneeringu, mille kohaselt taastatakse ajalooliselt olulised hooned ning rajatakse uushoonestus.

"Patarei vangla ehk kunagise merekindluse hoonete kompleks on olnud pikemat aega kasutusest väljas," ütles Tallinna abilinnapea Andrei Novikov pressiteate vahendusel. "Loodetavasti innustab valminud detailplaneering neile suure ajaloolise väärtusega hoonetele uue väärika ja minevikku väärtustava kasutuse leidma. Detailplaneering annab eeldused piirkonna ajaloo erinevaid kihte, endist funktsiooni nii kaitsekasarmuna kui ka Patarei vanglana väärtustava kvaliteetse ja nüüdisaegse mitmefunktsioonilise ala loomiseks ning võimaldab riigil valmistada ette enampakkumist kinnistute võõrandamiseks ja hoonekompleksi renoveerimiseks."

Kalaranna 28 ja Vesilennuki 4 kinnistu detailplaneeringu kohaselt moodustatakse kinnistutest kaks kuni neli krunti osalise elamu-, äri- ja ühiskondliku ehitiste maa sihtotstarbega. Kokku määratakse ehitusõigus 12 hoonele.

Ümberehitamisele lähevad planeeringu kohaselt ehitismälestistena Patarei kaitsekasarmu ja kaitsekasarmu mortiirpatarei ning muusikakomando hooned. Lisaks nähakse ette nelja kuni nelja maapealse ja kahe maa-aluse korrusega äri- ja eluhoone ning kahe ühe maapealse korrusega hoone ehitamiseks.

Planeeritud alal säilitatakse kõik väärtuslikud hooned, sealhulgas kaks muinsuskaitsealust hoonet. Vastavalt muinsuskaitse eritingimustele on kavandatud likvideerida amortiseerunud, kompleksi sobimatud hooned. Olemasolevaid ajaloolisi hooneid täiendatakse sobivas mahus uute hoonetega, märgitakse seletuskirjas.

Kuni neljakorruselised äri- ja eluhooned on kavandatud ala lääneossa. Arvestades planeeritud ala arenguperspektiiviga on hoonete sihtotstarbed määratud paindlikult.

Detailplaneeringu koostamise algatamist taotles kinnistute omanik Riigi Kinnisvara Aktsiaselts (RKAS) 2013. aasta märtsis. Detailplaneeringu avalik väljapanek toimus 2016. aasta kevadel ning sellele järgnenud vastuväidete menetlemine kestis eelmise aasta sügiseni, kui Harju maavanem andis detailplaneeringule heakskiidu.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob jaanuarikuu Sinu tähemärgile?