Homme
17. jaan
0...3
-10...0
Ülehomme
18. jaan
-6...-1
-10...-1

Eesti

Tartu laululava uuendustööd maksavad üle veerand miljoni

Foto: Anton Klink/Delfi
12:44 16. mai 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tänavu tulevad Tartus suured pidustused, näiteks üliõpilaslaulupidu Gaudeamus, ning seetõttu otsustas Tartu linnavalitsus enam kui veerand miljoni euro eest renoveerida 1994. aastal taasavatud laululava, kirjutab Tartu Postimees.

Seal pole seniajani suuri uuendusi ette võetud, kui välja jätta mõned hooldustööd. Sel aastal on lava aga korralikult käsile võetud, kohale on veetud suured peenliivakotid, et liivapritsiga kaarelaudist ning seda ühendavat metallja puitkarkassi vanast värvist ja roostest puhastada. Pärast puhastamist laulukaar krunditakse ja värvitakse üle.

Ka 10 000 inimesele istekohta pakkuvad pingid värvitakse üle ja katkised lauad vahetatakse tervete vastu välja. «Möödunud aastal vahetasime pinkidel välja kaks pool kilomeetrit lippe, sel aastal ilmselt umbes sama palju,» ütles lauluväljakut haldava sihtasutuse Tähtvere Puhkepark juht Marti Viilu Tartu Postimehele.

Laululava pinkide tarvis on igal aastal linna eelarvest eraldatud 20 000 – 30 000 eurot. Tartu linnavalitsuse linnavarade osakonna juhataja Kunnar Jürgenson ütles, et laululava on vaikselt renoveeritud küll, näiteks on remonditud põhihooned, fuajee, garderoobid ja riidehoid. Kuid sellega vajalikud tööd pole otsa lõppenud: tehnika hoidmiseks on vaja garaaži. Praegu hoitakse traktoreid ja muid masinaid väljas. Lisaks vajab laululava siseruumide elektri- ja ventilatsioonisüsteem uuendamist.

Väljas on elektrisüsteemi viimastel aastatel remonditud, sest suvel on laululaval hulga üritusi ning talvel töötab seal uisuplats, mida on vaja valgustada. Tänavu kulub laululava remondiks 270 000 eurot. Töö peaks tehtud olema 10. juuniks, sest juba 13. juunil toimub seal Star FMi suvetuur ja 17. juunil Ivo Linna kontsert.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob jaanuarikuu Sinu tähemärgile?