Homme
17. jaan
0...3
-10...0
Ülehomme
18. jaan
-6...-1
-10...-1

Eesti

Tulekahju seiskas Tartus raudteeliikluse

Foto: Anni Õnneleid/Delfi
18:28 16. mai 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tartu raudteejaama keldris Eesti Raudtee juhtimisekskuses süttisid kolmapäeval umbes kella 15 elektrikaablid mistõttu katkes juhtimiskeskuse töö ja see omakorda pani seisma raudteeliikluse, kirjutab Postimehe võrguväljaanne.

Kõigi eelduste kohaselt täna rongiliiklus ei taastu ning inimesed peavad sihtkohta jõudma bussidega.

Veidi pärast kella 17 raudteeliikluse seisak veel kestis: ükski rong ei sisenenud jaama ega lahkunud sealt. Samal ajal polnud kellelgi aimu, millal probleem võiks laheneda. "Tallinn lihtsalt ei vasta meile," sedastas nähtavalt närviline jaama teenindaja.

Tartu Postimehe reporter Greete Palgi andis samal ajal kohapealt teada, et vaksalihoones ja selle ümbruses on ootamas kümneid teadmatuses inimesi. Neile olevat lubatud asendusbussid järele saata, aga puudub täpne teave, millal neist üks või teine võiks liikuda.

Et jaamas ei ole mitte keegi erakorralises olukorras organiseeritult teabe levitamisega tegelenud, haaras vahepeal juhtimise enda kätte Tartu Raatuse kooli 9. klassis õppiv Marco Florene. Ta kleepis infoekraanidele sildid «Rongid täna ei liigu» ning teavitas hõikudes ootajaid, kui maja ette saabus mõni buss.

Eesti Raudtee pressiesindaja Moonika Kaljusaar nentis veidi enne kella 18, et nende juhtimiskeskus on veel suitsu täis, mistõttu pole teada põlengu põhjust ega ulatust. Seda, miks mõnesaja meetri kaugusel jaamas reisijatele asjakohase info edastamine lonkab, ei osanud Kajusaar öelda, sest sellekohane töö kuulub Elroni valdkonda.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob jaanuarikuu Sinu tähemärgile?