Doonortelgid asuvad taas Eesti eri paigus verd koguma

Seitsmesed

Ka tänavu tuuritavad doonoritelgid egiidi all „Ka doonor on riigikaitsja!“ mööda Eestit mai lõpust septembri keskpaigani, peatudes üheksas Eesti linnas: Tallinnas, Keilas, Raplas, Paides, Haapsalus, Rakveres, Pärnus, Tartus ning Viljandis - telgituur kestab 20 päeva, vahendab BNS.

Regionaalhaigla verekeskuse arendusjuht ning doonoritelkide projekti ellukutsuja Ülo Lomp märkis, et suvised telgid on muutunud Eesti verekeskuste töö loomulikuks osaks. "Kui telkide projekti algusaastatel oli kõige olulisemaks, et telgid aitaksid tagada suvist doonorivere vajadust, siis nüüd on kujunenud väga oluliseks lisaväärtuseks doonorluse populariseerimise tahk, sest telgid on kõigile avatud ning nähtavad. Tihti tullakse niisama uudistama ja infot saama ning pärast seda lõpeb külaskäik tihti eduka vereloovutusega. Tore on see, et tullakse peredega ning nii nakatuvad doonorlusepisikuga ka lapsed,“ ütles Lomp.

Doonortelkide tuuri avalöök on Pärnus, kus teisipäeval ja kolmapäeval ootavad Pärnu Haigla veretalituse inimesed lahkeid pärnakaid kollastesse doonoritelkidesse kevadistele heategudele. Edasi jõuavad telgid 5. ja 6. juunil Tallinna, mil Regionaalhaigla verekeskus paneb telgid püsti Vabaduse väljakule. Pärast Tallinna jõuavad telgid Rakverre, Keilasse, Paidesse, Viljandisse, Raplasse, Haapsallu ja Tartusse ning telgisuvi lõppeb 12. ja 13. septembril taas Pärnus.

Doonoritelkide projekt saab teoks tänu koostööle päästeameti, kaitseväe, sotsiaalministeeriumi, kaitseministeeriumi, politsei- ja piirivalveameti, maa- ja linnavalitsuste, maanteeameti, kaitseväe värbamiskeskuse, Kaitseväe Ühendatud Õppeasutuste, Kaitseliidu, Eesti Punase Risti, Tallink Grupi ja paljude teistega. Ülo Lombi sõnul teevad telkide juures koostööd kõik need institutsioonid, kes otseselt või kaudselt tunnevad muret ja vastutust inimeste elu ja tervise pärast.

Kommentaarid puuduvad