Ratas: Keskerakond ei peaks e-valimistele vastu seisma

BNS

Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles erakonna volikogus peetud kõnes, Keskerakond ei peaks e-hääletusele vastu seisma, vaid keskenduma positiivsele, sest nii maailm kui ka ühiskond arenevad ning ühtlasi muutuvad ka inimeste ootused ja harjumused.

"Peame mõtlema, kuidas muuta see inimestele paremaks, turvalisemaks ja kahtlejatele usaldusväärsemaks. Teen ettepaneku järgmisel volikogu istungil võtta e-valimiste küsimuses vastu uus ning põhjalikult kaalutletud avaldus," rääkis Ratas.

Keskerakonna volikogu võttis 2015. aastal vastu otsuse, milles leidis, et Eesti e-riigis on kõik peale e-valimiste suurepärane. Erakond pälvis kriitikaga palju tähelepanu ja sai ühtlasi ka tagurliku maine.

Valimistest rääkides ütles Ratas, et Keskerakond on Eesti elu edendamiseks palju ära teinud, kuid märksa suurem tööpõld seisab ees. Erakonna eesmärk on valimiste võit 3. märtsil, et ei naastaks "igaüks iseenda eest"-mentaliteeti, vaid et ühiskond oleks õiglasem, solidaarsem ja turvalisem.

"Soovime riiki, mis ei jaota oma inimesi rahvuse, soo, vanuse ega elukoha järgi. Riiki, mis on igale inimesele oma, ning riiki, kellele on iga inimene oma," kinnitas Ratas, kelle sõnul tuleb usalduse võitmise ja hoidmise nimel kõigil iga päev vaeva näha. "Me ei saa endale lubada rumalaid tegusid ega läbimõtlemata sõnavõtte ajalehtedes, avalikel üritustel ega sotsiaalmeedias. Keskerakond on Eesti vanim, suurim ja kogenuim erakond ning meil tuleb vastavalt sellele ka käituda. Igaühel eraldi ning erakonnal tervikuna."

Ratas lisas, et Keskerakond peab saama eeskujuks ja suunanäitajaks ning avaldas lootust, et volikogus arutatav eetikakoodeks aitab muuta kogu poliitilist maastikku ausamaks, kultuursemaks ning eetilisemaks.

"See ei ole pelgalt kõlava nimega dokument, vaid kasulik tegevusjuhis kõigile erakondlastele. Soovides saavutada laiemaid muutusi, tuleb alati pakkuda ise eeskuju. Küll teised varem või hiljem järele tulevad," leidis Ratas ja tõi lahendusi vajava murekohana välja ka korruptsiooni. "Meie juhitavas riigis ega üheski omavalitsuses pole kohta korruptsioonile. Avalik raha peab teenima avalikke huve. Punkt."

Ratas tänas Tallinna linnajuhte, kes on võtnud tõsiselt ette korruptsioonivastase võitluse pealinnas ning on sellega eeskujuks kõigile omavalitsustele.

"Korruptsioon ei ole ainult ebaausate inimeste probleem või mõne omavalitsuse ja erakonna küsimus. See on terve ühiskonna ja kõigi eestimaalaste ühine mure," ütles Ratas.

Kommentaarid puuduvad