Eesti lipu päev algab piduliku lipuheiskamisega Pika Hermanni torni

BNS

Riigikogu tähistab esmaspäeval peetavat Eesti lipu päeva, mis algab sinimustvalge piduliku heiskamisega Pika Hermanni torni.

Esmaspäeval on Eesti lipu 134. aastapäev. Riigikogu juhatus ja Eesti Lipu Selts kutsuvad kõiki esmaspäeva varahommikul kell 7 riigilipu pidulikule heiskamisele Pika Hermanni jalamile Kuberneri aeda. Kella 14–19 on Pika Hermanni torn kõikidele huvilistele külastamiseks avatud, teatas riigikogu pressiteenistus.

Lipp heisatakse Eesti Vabariigi hümni saatel ning lipuheiskamise toimkonnas on Tallinna reaalkooli ja Johan Laidoneri seltsi esindajad. Kõne peavad riigikogu esimees Eiki Nestor ja Eesti Lipu Seltsi esimees Jüri Trei. Õnnistussõnad ütleb Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku (EELK) peapiiskop Urmas Viilma.

Kuberneri aeda on üles rivistatud Kaitseliidu, Naiskodukaitse, vahipataljoni, noorkotkaste, kodutütarde, skautide, gaidide ja akadeemiliste ühenduste auvalve, samuti seltside, ühingute ja koolide liputoimkonnad.

Mängib kaitseväe orkester ja laulavad Eesti Naislaulu Seltsi koorid, esitades Juhan Aaviku "Hoia, Jumal, Eestit" Aleksander Leopold Raudkeppi sõnadele ja Enn Võrgu "Eesti Lipu", millele on teksti kirjutanud Martin Lipp.

Kella 14-st pääsevad huvilised Pika Hermanni torni. Ladusama sissepääsu korraldamiseks jagatakse külastajatele tasuta pääsmeid, kuhu on märgitud torni pääsu kellaaeg.

Eesti lipu päeva tähistatakse Eesti Üliõpilaste Seltsi sinimustvalge lipu õnnistamise aastapäeval. Esimene sinimustvalge lipp valmis 1884. aasta kevadel ning õnnistati ja pühitseti 4. juunil Otepää kiriklas. Tänavu möödub 134 aastat sinimustvalge lipu pühitsemisest.

Kommentaarid puuduvad