Täna
12. juul
15...21
9...15
Homme
13. juul
16...21
7...15

Eesti

„Ma armastan aidata“ annetuskeskkond kutsub üles tegema 100 heategu

Foto: delfi.ee
10:07 08. juuni 2018
Autor: BNS

„Ma armastan aidata“ annetuskeskkond tähistab oma kümnendat sünnipäeva, kutsudes inimesi üle kogu Eesti tegema 100 suvist heategu.

Abikäsi ootavad erinevad Eesti organisatsioonid nagu näiteks Vanurite Eneseabi-ja Nõustamisühing, SOS Lasteküla, Noored Kooli ja Eesti Vähihaigete Liit. Kümnenda sünnipäeva puhul kutsutakse inimesi  loosima endale annetuskeskkonnas heategu , kus annetada oma aega ja teadmisi või sõlmida heategevusorganisatsiooni toetuseks püsiannetus.

Ajaannetamise projektide raames on võimalik näiteks tavakirjas materjale nägemispuudega inimestele audiofailideks lugeda, aidata Vanurite Eneseabi ja Nõustamise Ühingu aknad läikima lüüa, pildistada varjupaikade loomi või hoopis kehastuda Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefondi Mõmmikuks erinevatel vabaõhuüritustel. Ka suuremad seltskonnad ja ettevõtted saavad olla abiks nii professionaalsete teadmiste ja oskustega kui ka erinevate heakorratööde juures.

Heateo SA tegevjuhi Pirkko Valge sõnul on eesmärk anda edasi sõnum, et heategevus on hästi toimiva ja tugeva ühiskonna oluline osa ning ajaannetamine on väärtuslik viis paremasse ja tervemasse ühiskonda panustamiseks. „ Ajaannetamine on väga lihtne võimalus positiivsete emotsioonide loomiseks. Tegelikult pole tähtis, kuidas annetad, oluline on julgus astuda esimene samm ja teha esimene heategu. Kümme aastat tegutsenud annetuskeskkonnas oleme teinud selle väga lihtsaks ja mugavaks,“ ütles Valge.

Swedbank Eesti koostöösuhete ja toetustegevuse juhi Maarja Karmini sõnul on „Ma armastan aidata“ keskkond kümne aastaga muutunud oluliseks tegijaks Eesti heategevusmaastikul ning peegeldab hästi hoiakute muutumist ühiskonnas. „Huvitav on jälgida annetuskeskkonna kümme aasta statistikat – kui 2008. oli keskmine annetuse summa 0.38 protsenti brutokuupalgast, siis 2011. ja 2017. aastal juba vastavalt 0.59 ja 1.55 protsenti. Samuti saab öelda, et annetamine on muutumas strateegilisemaks ning teadlikumaks tegevuseks – hea meel on näha, et Swedbanki kliendid on kaheksa aasta jooksul erinevate organisatsioonide toetuseks annetanud üle 28 miljoni preemiapunkti,“ lisas Karmin.

Heateo saab endale loosida aadressil  www.armastanaidata.ee/spinner.

“Ma armastan aidata” annetuskeskkond on  Heateo Sihtasutuse  ja  Swedbanki  poolt 2008. aastal loodud 56 heategevusorganisatsiooni koondav keskkond, kus annetajate abiga on erinevate algatuste toetuseks kogutud enam kui 1,8 miljonit eurot.  Annetuskeskkonnas saab teha ühekordseid annetusi, annetusalgatusi ning vormistada püsiannetusi südamelähedastele vabaühendustele. Heategevusorganisatsioonid esindavad nelja valdkonda: lapsed ja pered, tervis ja toimetulek, loomad ja loodushoid ning haridus ja võrdsed võimalused.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!