Homme
16. dets
-5...0
-9...-1
Ülehomme
17. dets
-5...1
-7...-1

Eesti

Noorpoliitikud väitlevad töönädala pikkuse üle

12:15 12. juuni 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tallinnas lähevad teisipäeva õhtul väitlustulle kesknoored, noorsotsid ja reforminoored, et vaielda töönädala neljapäevaseks muutmise üle ning arutada, kas Eesti peaks asendama riikliku ravikindlustuse erakindlustusega.

Tegemist on struktureeritud debatiga, kus on oluline sisu, stiil ja strateegia, ning valitakse ka võitjad. Väitluse eesmärk on poliitikasse tuua rohkem konstruktiivset ja argumenteeritud arutelu. Seetõttu hinnatakse mõttekäigu loogilisust, esitatud tõestusmaterjale, kõne esituse kvaliteeti, struktureeritust, ajakasutust, olulise eristatust ebaolulisest ja meeskonnatööd. Väitluse käigus peetakse silmas ka noorte võimekust jääda viisakaks - nimelt võetakse negatiivselt arvesse ebaviisakust. 

Teemal “Kas Eestis võiks kasutusele võtta neljapäevase töönädala?” poolt debateerivad noorsotsid Joosep Vimm ja Barbara Brigita Oja ning vastu reforminoored Katarina Elisabeth Saage ja Tuuli Helind. Teemal “Kas Eesti peaks asendama riikliku ravikindlustuse erakindlustusega?” poolt debateerivad reforminoored Kristo Enn Vaga ja Sten Laansoo ning vastu kesknoored Markus Meier ja Gerttu Alteberg. Erapooletu kohtunikepaneeli moodustavad Karl Sprenk Eesti Noorteühenduste Liidust, Erik Haamer Eesti Väitlusseltsist ja Markus Rosin Eesti Õpilasesinduste Liidust. 

„Liiga palju on meie avalikus ruumis vääritult üle pingutatud emotsionaalset totaalmanamist kui kasutada Jaak Jõerüüti sõnu. Põnev debatt on võimalik ka üksteise laimamiseta ning selgelt ja argumenteeritud,” ütles kesknoorte esimees Karine Oganesjan. “Mul on väga hea meel, et jagame seda arusaama teiste noortekogudega ning saame sedaviisi eeskuju näidata ka vanematele poliitikutele.” 

Debatt toimub Tallinna linnavolikogu esimesel korrusel Keskerakonna fraktsiooniruum


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?