Homme
25. juun
17...23
7...15
Ülehomme
26. juun
16...24
10...16

Eesti

Dalai-laama: Baltimaad teavad, et tõe jõud on relva omast suurem

Foto: Ashwini Bhatia/AP/Scanpix
17:35 13. juuni 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Baltimaad teavad, et tõe jõud on pikas vaates relvade omast suurem, ütles dalai-laama kolmapäeval Vilniuses, vahendab BNS.

"Arvan, et teie, Baltimaad, juba kogesite, et tõe jõud on palju suurem kui relva jõud," lausus dalai-laama Vilniuse ülikoolis loengus inimlikest väärtustest.

Tiibeti usujuht rõhutas, et tiibetlastel on Hiina ees sama eelis.

"Ka Tiibeti küsimuses ütlen alati..., et meil on tõe jõud ja Hiina sõjaväe üksustel on relva jõud. Ajutiselt on relva jõud tugevam, kuid pikas vaates on tõe jõud palju tugevam," sõnas ta.

Rääkides konfliktidest Süürias ja Afganistanis, ärgitas dalai-laama inimesi leidma rahu ja dialoogi.

"Arvan, et te (leedulased) peaksite tegema mõne suure panuse rahumeelse maailma, rahumeelse sajandi, dialoogi sajandi loomisesse. Mõnikord tunnen, et väiksemad riigid suudavad anda suurema panuse kui suured riigid," lisas dalai-laama.

Ta kritiseeris ka rahvusvahelist relvakaubandust ja rõhutas vajadust vähendada relvade arvu maailmas. "Mõned riigid, teiste seas Ameerika, müüvad relvi. Minu hinnangul on see vananenud. Te võite saada töökohti, raha, kui tegelikult on kuulide eesmärk tappa. Me ei saa kuule süüa. Ma arvan, et 21. sajandil peame rahumeelse sajandi loomiseks esmalt mõtlema sellele, kuidas relvade arvu vähendada."

Dalai-laama ütles ka, et kaasaegsed haridussüsteemid toetuvad põhiliselt materialismile ning neis puudub emotsionaalne hügieen ja teadlikkus sisemaailmast. "Ehkki armastust, kaastunnet, sallivust ja andestust peetakse usurealiteetideks, on nad ka tähtis osa haridusprotsessist, mis aitavad vabaneda vihast ja selle tekitatud probleemidest," lausus ta.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob juunikuu Sinu tähemärgile?
Kerro kuu