Homme
16. dets
-5...0
-9...-1
Ülehomme
17. dets
-5...1
-7...-1

Eesti

Päästjate keskmine põhipalk tõuseb tuhande euroni

Foto: Siim Lõvi/Delfi
13:55 13. juuni 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Päästjate keskmine põhipalk tõuseb tulevast aastast 23,6 protsenti ehk tuhande euroni, vahendab BNS.

Siseminister Andres Anvelt ja päästeameti peadirektor Kuno Tammearu leppisid kolmapäeval kokku päästjate ja päästeteenistujate palgatõusu lõplikus jaotuses, mille kohaselt tõuseb päästjate keskmine põhipalk tulevast aastast 23,6 protsenti ehk tuhande euroni, edastas siseministeerium. Eelkõige tõuseb lisaraha arvelt päästeameti eesliini töötajate ehk päästjate palk.

Tuleva aasta lisaeelarvest eraldati päästeameti palgafondi kasvuks 7,9 miljonit eurot ehk 19,8 protsenti ameti palgafondist.

"Tegemist on ajaloolise läbimurdega – kui me varasematel aastatel oleme astunud väikesi samme palgatõusu poole, siis nüüd on tegemist suure spurdiga õiges suunas," ütles Anvelt. Ministri sõnul jätkab päästjate palk tõusmist ka tulevikus ning lõppeesmärk on see, et päästja saaks vähemalt Eesti keskmist palka.

Päästjate keskmise põhipalga tõus 1000 euroni tähendab päästjate keskmise põhipalga kasvu 23,6 protsenti, teiste teenistujate palk tõuseb keskmiselt 15,4 protsenti. Iga ametikoha ja teenistuja palgatõusu vajaduse ja suuruse otsustab valdkonna juht eraldi.

Päästjate põhipalgale lisandub keskmiselt 11 protsenti lisatasu öötöö ja pühade ajal töötamise eest.

Mullu oli päästja keskmine põhipalk 808 eurot, tulevast aastast on päästja keskmine põhipalk 1000 eurot.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?