Homme
16. dets
-5...0
-9...-1
Ülehomme
17. dets
-5...1
-7...-1

Eesti

Prantsuse lütseumi direktoriks saab Peter Pedak

Foto: Albert Truuväärt/Linnaleht
15:08 14. juuni 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tallinna Prantsuse Lütseumi direktoriks saab lütseumi vilistlane ja diplomaat Peter Pedak, vahendab BNS.

Tallinna haridusamet esitas linnavalitsusele kinnitamiseks konkursikomisjoni otsuse, mille kohaselt valiti lütseumi direktoriks Peter Pedak, teatas linnavalitsuse pressiesindaja neljapäeval BNS-ile. Uus direktor peaks ametisse asuma augustis.

Prantsuse lütseumi direktori ametikohale oli kaks kandidaati, kes mõlemad osutusid dokumendivoorus sobivaks ning kutsuti järgmisesse vooru. Vestlusvoor viidi läbi 7. juunil, samal päeval tegi komisjon avalikul hääletusel ka üksmeelse otsuse.

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsevi sõnul olid mõlemal kandidaadil oma tugevad küljed. "Peter Pedaku kasuks rääkisid muuseas tema soov ühendada koolis vana ja uus ehk jätkata sellega, mis on sisse töötatud ja toimib, reageerides samas muutustele ühiskonnas. Samuti soov juhtida kooli avatuse suunas ja olla ka ise avatud,“ rääkis Belobrovtsev. „Pedak on pikka aega olnud tegev diplomaatia alal, mis on andnud talle mitmekülgse kogemuse koostööks erinevate inimestega, tal on laialdased teadmised juriidikast ning ta on läbimas magistriprogrammi hariduse juhtimises. Sümpaatsed on ka tema väärtushinnangud ning oskus näha suurt pilti ja lütseumi kohta sellel pildil. Soovin uuele direktorile palju jõudu ning loodan pikka ja sisukat koostööd.“ 

Prantsuse lütseumi praegune direktor Lauri Leesi sõnul annab ta ameti üle rahuliku südamega. „Olen väga rõõmus, et minu tööd jätkab inimene, kes peab meie kooli üheks olulisemaks väärtuseks armastust ning koolis kõige tähtsamaks õpilast,“ sõnas Leesi. „Temas on olemas usk ja veendumus, et see töö, mida koolis tehakse, omab tulemust ja on vajalik. Ning lastesse tahab ta süstida huvi ja optimismi, et ei ole elus nii rakset asja, mida ära ei õpi.“

Peter Pedak sõnas, et koolitöö on olnud tema sisemine soov juba aastaid. „Kogu mu senine tegevus - riigitöö, rahvusvaheline suhtlemine, koolitused ja kultuurikorraldus - on olnud kantud mõttest, et kunagi jõuan tagasi kooli,“ ütles ta. „Tahan anda endast maksimumi, et lütseum oleks ka edaspidi Eesti klassikalise hariduse ideaalide parimaid kandjaid ja koolirõõm kestaks kõigil lütseumlastel kogu elu."

Peter Pedakul on sotsiaalteaduste magistrikraad kultuurikorralduse erialal ning magistrikraadiga võrdustatud bakalaureusekraad õigusteaduses. Praegu õpib ta Tallinna Ülikooli magistriõppes hariduse juhtimist. Ta on õppinud Prantsuse lütseumis ning lõpetanud selle 1999. aastal kuldmedaliga.

2004. aastast on Peter Pedak töötanud erinevatel ametikohtadel välisministeeriumis, kus ta praegu juhib rahvusvahelise õiguse bürood. Aastatel 2010–2013 oli ta Eesti alalise esindaja asetäitja Euroopa Nõukogu juures Strasbourgis. Tal on rohkelt kogemusi koolitaja ja lektorina, seal hulgas programmi „Tagasi kooli“ raames. Ta on aktiivne mitmel elualal, olles muuhulgas 2004. aastast Estonia Seltsi liige, mitme filmi stsenarist ja režissöör ning suurte kontsertide korraldaja Eestis ja välismaal.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?