Täna
16. jaan
-8...1
-10...0
Homme
17. jaan
-5...4
-9...4

Eesti

Uuring: eestlaste seas on tuntum e-pood jätkuvalt Kaup24

Foto: Klaus Westermann/Caro/Scanpix
14:03 14. juuni 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Kantar Emori poolt läbiviidud e-kaubanduse trendiuuringust selgub, et kõige tuntum e-pood Eestis on Kaup24, mida teab spontaanselt nimetada 35 protsenti küsitletud Eesti elanikest, vahendab BNS.

Seejuures on aastaga Kaup24 tuntus ja edumaa teiste e-poodide ees kasvanud. Järgneb Hansapost, mida teab spontaanselt nimetada 21 protsent Eesti elanikest. Kolmandal kohal on aga kaubandushiid Aliexpress, mida nimetab spontaanselt 18 protsenti elanikest ning nende tuntus püsib teist aastat samal tasemel, teatas Kantar Emor.

Kantar Emori ostukäitumise ekspert Kersten Jõgi sõnul on tuntuse esikümnes juhtkohtadel olevate internetikaubamajade põhjuseks lai kaubavalik, soodne hinnatase, atraktiivsed eripakkumised ning üldine meediaaktiivsus. "Nii Kaup24 kui ka Hansapost eristuvad teistest kodumaise kuvandiga e-poodidest oluliselt suuremate meediapanuste poolest, mis hoiab neid pidevalt pildil ja tarbija tähelepanuväljas," märkis ta.

Seejuures jõudsid spontaanse tuntuse esikümnesse veel Amazon, eBay, Euronics, On24, Osta, Selver ja 1a.

E-kaubanduse trendiuuringus küsitleti üle 1000 Eesti elanikku vanuses 15–74 aastat, valim oli esinduslik vastavaealise elanikkonna suhtes. Uuring toimus 2018. aasta kevadel. Analüüsil kasutati ka Kantar Emori TNSAtlas andmebaasi.

"E-kaubanduse trendiuuringus olid vaatluse all inimeste e-ostluse kogemused ja praktikad, milliseid kaupu veebist ostetakse, kodu- ja välismaiste e-poodide osakaalud, erinevate tehniliste seadmete kasutamiostlemisel ning kaupade tagastamismugavus," lisas Jõgi.

Kantar Emor on turundusteabe ja uuringuteenuste pakkuja. Kantar Emori emafirmad Kantar ja TNS tegutsevad enam kui 80 riigis


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob jaanuarikuu Sinu tähemärgile?