Homme
18. nov
3...7
1...6
Ülehomme
19. nov
0...4
-1...3

Eesti

G4S rannavalve: klaasikillud põhjustavad rannakülastajatele lõikehaavu

Foto: Ester Vaitmaa/Delfi
11:26 20. juuni 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

G4S vetelpäästjate sõnul on Tallinna randades suureks probleemiks klaasikillud, kuna sageli tuleb ranna meedikutel anda esmaabi inimestele, kes on end klaasikildudesse astudes vigastanud - seetõttu paluvad rannavalvurid randa tulles klaastaarat mitte kaasa võtta, vahendab BNS.

Möödunud nädalavahetusel tuli Pirita rannas esmaabi anda neljale inimesele, kes olid end klaasikildudega vigastanud. Eelmisel nädala kolmapäeval astus Harku rannas laps oma jala kildudesse katki. Killud satuvad randa, kuna inimesed võtavad klaaspudeleid randa kaasa. Enamasti tarbitakse klaaspudelist alkoholi – õlut või veini – mille joomine on avalikus kohas keelatud. Stroomi ranna vetelpäästjate sõnul tuli neil mitukümmend korda nädalavahetuse jooksul inimestele meelde tuletada, et klaastaaraga randa tulla ei tohi ja avalikus kohas alkoholi tarvitamine pole samuti lubatud.

Möödunud aastast meenus rannavalvurile, kuidas Stroomi randa oli lausa tahtlikult klaasikilde puistatud ja roosiks löödud pudelikael liiva sisse torgatud, teravad servad taeva poole. Õnneks avastasid vetelpäästjad need hommikul tööpäeva alustades.

Klaasikildudesse astumine põhjustab sügavaid torke- ja lõikehaavu. Stroomi rannast viidi eelmisel aastal üks laps traumapunkti, kuna tal tuli kokku õmmelda sügav lõikehaav, mille tekitas klaasile astumine.

Katkisesse klaastaarasse on astunud ka vetelpäästjad ise. Nii juhtus näiteks eelmisel aastal Pirital, kus sai omale lõikehaava üks G4S rannavalvur kui astus liiva sees olnud kildudesse. Parim jook, mida randa tulles kaasa võtta on endiselt plastpudelis vesi.

Ligi 100 G4Si vetelpäästjat aitavad suplejate ohutust tagada 21 supelrannas Tallinnas, Tartus, Võrus, Otepääl, Elvas, Põlvas, Türil, Tõrvas, Viljandis, Haapsalus ja Pärnus.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob novembrikuu Sinu tähemärgile?