Täna
13. dets
-4...1
-4...1
Homme
14. dets
-7...-1
-7...-1

Eesti

Öine lausvihm tekitas Tallinnas üle 20 lokaalse üleujutuse

Foto: Õhtuleht
12:14 22. juuni 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Ööl vastu reedet tulnud lausvihm tekitas Tallinnas üle 20 lokaalse üleujutuse, vahendab BNS.

AS-i Tallinna Vesi vihmamõõtjate andmetel algas intensiivne vihmasadu orienteeruvalt kell 22.30 ning lõppes 23.45. Tegemist oli erakordselt intensiivse vihmaga, mis sadas üle kogu Tallinna. Kõige intensiivsemad sademed mõõdeti Järvevana tee, Meremehe tee, Paldiski maantee ja Tondi tänava piirkonnas. Keskmiselt sadas pooleteist tunni jooksul üle 26 millimeetri sademeid, mis on üle 37 protsenti kogu juuni tavapärasest sademete hulgast.

Tallinna abilinnapea Tõnis Mölderi sõnul fikseeriti lokaalseid üleujutusi üle linna enam kui 20. „Seoses intensiivse vihma sajuga ööl vastu tänast tekkis mitmel pool linnas lokaalseid üleujutusi. Peamised probleemkohad asusid Järvevana tee tunnelis, Laagna tee alguses, Kristiine-Endla viadukti all, Õismäe tee ja Paldiski maantee ristumisel, Tartu maantee ja Liivalaia tänavate ristmikul, Tammsaare tee pikendusel, Narva maanteel, Tuukri tänaval ja Kadrioru pargis, Poska tänava piirkonnas ja Vana Pirita tee parkimisplatsil. Valdavalt oli linnatänavatel normaalne olukord taastunud kella 1-ks, Tuukri tänaval, Laagna teel ja Kadriorus kella 3-ks .“

Mölder lisas viidates statistikale, et aasta-aastalt on sademevee hulk tõusmas ning intensiivseteks vihmasadudeks tuleb olla nii kodanikel kui linnal valmis. „Probleemid on mõistagi kerged tekkima, kuid peame olema nendeks valmis. Soovitame alati jälgida politsei operatiivinfot ning vajadusel helistada ööpäevaringsele Tallinna abitelefoni lühinumbrile 1345, kust saab informatsiooni nii vee-, kanalisatsiooniavariide kui ka liikluskorralduse ja tänavate korrashoiu kohta,“ lisas Mölder.

Kuigi kanalisatsioonisüsteem toimis täisvõimsustel, ei ole see sedavõrd suure sademete hulga puhul ajutise üleujutuse vältimiseks piisav. Paljassaare reoveepuhastusjaam, kuhu voolab ka osaliselt linna sademevesi, töötas tippkoormusel ja peapumpla šahtiveetase oli maksimumi piiril. Tallinna linn analüüsib koos piirkondade vee-ettevõtjatega igat üleujutusekohta eraldiseisvana, selgitades välja täpsed veekogumiste põhjused ja kavandades meetmed tulevikus intensiivsetest sademetest põhjustatud üleujutuste vähendamiseks.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?