Homme
11. dets
0...4
-2...2
Ülehomme
12. dets
-1...3
-1...3

Eesti

Karm tegelikkus! Geenitest näitas noorele naisele, mida on teinud tema organismiga antidepressandid

16:08 27. juuni 2018
Autor: Keili Sükijainen
Allikas: TV3 Play

Statistika kohaselt satub iga kümnes inimene haiglasse ravimite tekitatud kõrvalmõjude tõttu. Meiega jagas oma lugu Margit Tartust, kes muutus antidepressantide tagajärjel lausa iseendale ja teistelegi ohtlikuks, kuni selgus geenitestist jahmatav tõsiasi.

Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu on loonud nii kodumaise kui ka rahvusvahelise arstiteaduse arengule väga olulise andmebaasi, millega 2017. aasta lõpuks oli liitunud üle 52 000 eestimaalase, ehk rohkem kui 5% Eesti täisealisest elanikkonnast. Geneetilist informatsiooni arvesse võttes saab tulevikus haigusi tulemuslikumalt ennetada ja täpsemalt ravida. Geenitest aitab tuvastada haigusriske ja ravimite sobivust. 


Kommentaarid

Kommentaare 1
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Hasso Uuetoa 10:21 29. juuni 2018
Väga vale ja eksitav pealkiri!!! Tema antidepressandid ei lagune tänu geneetilisele iseärasusele maksas piisavalt kiiresti, seega sai ta antidepressantidest kõrvaltoimed, aga seda ei näidanud ju geenitest ja seda EI TEINUD ANTIDEPRESANDID - geenitest näitas, et ta oleks vajanud ravimit väiksemas annuses või mingit sellist ravimit, mida metaboliseeritakse teise ensüümiga.

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?