Eesti kaalub põuakahjude osas EL-i poole pöördumist

BNS

Maaeluministeerium kaalub kuivaperioodi tõttu põllumeestele tekitatud kahju leevendamiseks Euroopa Komisjoni poole pöördumist.

"Maaeluministeerium kaalub kõiki võimalusi põllumajandustootjate olukorra leevendamiseks. Esimese sammuna pöördume lähiajal Euroopa Komisjoni poole saamaks erisust rohestamise toetuse ökokesa tootmispiirangu nõude osas selleks aastaks, mis eelkõige aitab loomakasvatajaid sööda varumisel," ütles ministeeriumi põllumajandusturu korraldamise osakonna juhataja Kristel Maidre BNS-ile.

"Samuti on kõigil põllumajandustootjatel, kellel ei ole võimalik taotletud toetuste nõudeid täita, pöörduda põllumajanduse registrite ja informatsiooni ameti (PRIA) poole, kes seejärel hindab, kas tegemist on vääramatu jõu ja erakorraliste asjaoludega. Järgmiste sammude ja otsuste kohta anname informatsiooni jooksvalt," lisas Maidre.

Maaeluministeeriumil veel täielikku ülevaadet kuiva tõttu tekkinud kahjude ulatusest ei ole. "Viimastel nädalatel on maaeluministeeriumi poole pöördunud mitmed põllumajandusesindusorganisatsioonid ja kirjeldanud taimekasvatuse olukorda tulenevalt viimaste kuude ilmaoludest. Oleme omalt poolt pöördunud Eesti Taimekasvatusinstituudi poole saamaks ülevaadet nende katsepõldude olukorrast," märkis Maidre.

"Selle aasta kevad on olnud erakordselt soe ja kuiv. Hetkeolukorra põhjal on see mõjutanud kõige rohkem suvivilja ning kaunviljade kasvu ja arengut. Samuti on raskendatud loomadele sööda kogumine. Hinnatakse, et taliviljad on põuale paremini vastu pidanud, samas eelmise aasta sügis ei võimaldanud neid kavandatud mahus külvata," ütles Maidre.

Läti kriisinõukogu otsustas teisipäeval kuulutada kaks kuud väldanud põua valguses põllumajanduse eriolukorra asemel välja üleriikliku looduskatastroofi.

Kommentaarid puuduvad