Homme
23. nov
0...4
-3...3
Ülehomme
24. nov
-1...4
-1...4

Eesti

Ratase sõnul peab koostöö Hiinaga rohkem digiühendusi hõlmama

Foto: Karin Kaljuläte/Delfi
13:19 07. juuli 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Peaminister Jüri Ratas toonitas laupäevasel tippkohtumisel Hiinaga, et kahe riigi koostöö vajab rohkem digimõõdet.

"Peale raud- ja maanteede ning torujuhtmete ühendavad tänapäeva ühiskondi digitaalsed sillad," rääkis Ratas, kelle sõnul kiirendavad digitaalsed ühendused piiriülest äritegevust ning elavdavad nii kaubandust kui ka riigi- ja erasektori koostööd.

"Valitsus pingutab, et aidata Eesti ettevõtetel siseneda suurele Hiina turule. Selline koostöövorm pakub head lisavõimalust enda tutvustamiseks ning kõrgeimal poliitilisel tasandil kokkulepete sõlmimiseks. See on vajalik Hiinas usalduse loomiseks ja uste avamiseks," selgitas Ratas.

Mullu sõlmis Budapestis toimunud tippkohtumisel ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo e-kaubanduse, infosidususe ning Siiditee koostöölepped Hiinaga, mis avardavad Eesti transpordi- ja logistikaettevõtete võimalusi. See aitas kaasa tänavu aprillis Eesti esindajate ja ettevõtete kohtumistele Pekingis ning edasistele ärisidemetele Hiina kolleegidega näiteks Alibabast, Huaweist ja nii edasi.

Ratas ja maaeluminister Tarmo Tamm osalesid iga-aastasel 16+1 tippkohtumisel, mis toob kokku Hiina ning 11 Euroopa Liidu riigi – Eesti, Läti, Leedu, Bulgaaria, Tšehhi, Horvaatia, Ungari, Rumeenia, Poola, Sloveenia, Slovakkia – ja viie Lääne-Balkani riigi – Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Montenegro, Makedoonia, Serbia – juhid.

Sofias allkirjastab maaeluminister Tarmo Tamm tegevuskava koostööks põllumajanduse, kalanduse ja maaelu arengu valdkonnas aastatel 2018–2022.

Hiina on Eesti üks olulisimaid partnereid Aasias. Kahe riigi kaubavahetus kasvab pidevalt ning suhted tihenevad lisaks kaubandusele ka põllumajanduses, turismis ning kultuuris ja hariduses.

Ratase sõnul täiendab nn 16+1 koostöö Eesti ja Hiina suhteid ning tugineb Euroopa Liidu põhimõtetele nagu turgude avatus, võrdne kohtlemine ja intellektuaalomandi kaitse. Tippkohtumistel ja nende ettevalmistuses osaleb ka Euroopa Liidu välisteenistus.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob novembrikuu Sinu tähemärgile?