Homme
23. nov
0...4
-3...3
Ülehomme
24. nov
-1...4
-1...4

Eesti

Tuunitud murutraktorid hakkavad Väätsal võidu kihutama

Foto: Ilmar Saabas/Delfi
15:28 07. juuli 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Laupäeval saab Väätsa tervisekompleksi ümbrusest võistlusrada murutraktoritele, aga mitte nendele, mida ollakse harjunud aias nägema, vaid sellistele, mille kiirused on tõstetud 70 kilomeetrini tunnis.

"Kui inimene kuuleb murutraktorist, siis tuleb tal silme ette pilt tasaselt sõitvast niidumasinast. Murutraktorite liigas selliseid masinaid ei ole," selgitas Järva Teatajale Väätsa tervisekeskuse juhataja Taavi Parts. "Tegemist on võistlusega, kus löövad kaasa tuunitud masinad. Murutraktorid on muudetud võistlusmasinateks, niiduterad on alt läinud, ülekandeid tehtud kiiremaks."

Kestvussõidul on aega rada läbida kolm tundi ja võidab see kolmeliikmeline võistkond, kes kogub selle aja jooksul kõige rohkem ringe. Rada kulgeb Väätsa tervisekompleksi ümbruses ja eelmise nädala seisuga oli murutraktorirallile registreerunud kuni 16 võistkonda.

"Sõitjaid peab vahetama iga teatud aja tagant, seega on lisaks kiirele masinale oluline ka taktika, millal tulla masinaga tankima ja millal vahetada sõitjat," lausus Parts.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob novembrikuu Sinu tähemärgile?