Üle katuse rullunud autos hukkus turvavööga kinnitamata naine

BNS

Viljandimaal hukkus reede hommikul üle katuse rullunud autos naine, kes oli jätnud turvavöö kinnitamata ja paiskus sõidukist välja.

Kella 8.10 ajal sai häirekeskus teate liiklusõnnetusest Viljandimaal Mulgi vallas Abjaku külas Läti piiriäärsel alal. Esialgsetel andmetel liikus Toyota Hiluxit juhtinud 28-aastane mees oma töökaaslastega Abja-Paluojast Penuja küla suunas, et minna tööle lähistel asuvasse farmi. 

Sündmuskohal töötanud Viljandi politsei välijuht Aleksander Treial vahendas, et esmastel andmetel jäi autojuht ühel hetkel liiga pikalt tahavaatepeeglist jälgima tagant lähenevat sõidukit. „Masin kaldus lauges paremkurvis oma sõiduvööndist välja vasakule. Kui juht seda märkas, keeras ta teelt väljasõitmise välistamiseks rooli järsult paremale. Kontrolli sõiduki üle ta tagasi ei saanud, masin paiskus vasakule teelt välja kraavi, kus rullus üle katuse,“ rääkis välijuht.  

Autos oli neli inimest, kellest tagaistmel kaasa reisinud 26-aastane ei olnud nõuetekohaselt turvavööga kinnitatud. Naine lendas üle katuse rullunud sõidukist välja ning sai vigastusi, mis olid paraku surmavad. Kiirabi andis kahele autos olnud mehele kohapeal esmaabi ning viis haiglasse ühe autos kaasa reisinud naise. 

Teised kasutasid turvavööd nõuetekohaselt. Politsei veendus, et juht oli kaine. 

„Auto juhtimine on tegevus, mis nõuab juhi kogu tähelepanu ning autot ei saa turvaliselt juhtida, kui enam vaadatakse seljatagust liiklust ning vaevu pööratakse pilk sellele, mis eespool toimub,“ rõhutas politsei välijuht. 

Ta märkis, et selle raske avarii tingis ühelt poolt tõik, et juhi tähelepanu oli liigpikalt mujal ehk tegeleti kõrvalise tegevusega. „Samas ei olnuks suure tõenäosusega tagajärjed nii traagilised, kui ka 26-aastane naine oleks töökaaslaste eeskujul olnud turvavööga korralikult rihmatud,“ tõdes välijuht.

Juhtunu üksikasjad selgitatakse kriminaalmenetluses. 

Tänavu on Eestis liikluses elu kaotanud 50 inimest, kellest 16 olid turvavööga nõuetekohaselt kinnitamata. Mullu samal ajal hukkus liikluses 28 inimest, kellest 11 olid turvavööga kinnitamata. 

Kommentaarid puuduvad