Täna
21. jaan
-13...-1
-15...-4
Homme
22. jaan
-15...-4
-22...-5

Eesti

Ratas arutas NATO peasekretäriga lahingraketi tulistamist Eesti kohal

Foto: Taavi Sepp/Delfi
14:29 08. august 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Peaminister Jüri Ratas arutas telefonivestluses NATO peasekretäri Jens Stoltenbergiga teisipäeval Eesti õhuruumis toimunud intsidenti, mille käigus Hispaania hävitaja tulistas eksikombel välja õhk-õhk tüüpi lahingraketi.

"Ütlesin NATO peasekretärile, et see on tõsine juhtum ja oleme Eestis mõistetavalt selle pärast väga mures. Tänu Jumalale, et teadaolevalt ei saanud keegi intsidendi tagajärjel vigastada,“ lausus Ratas valitsuse pressiesindaja teatel.

"Palusin NATO peasekretäri Jens Stoltenbergi, et NATO võtaks eilset vahejuhtumit väga tõsiselt ning tegeleks asjaolude kiire väljaselgitamisega. Pole kahtlust, et meie ametiasutused panustavad sellesse igakülgselt. Sain peasekretärilt kinnituse, et ka NATO ja õhuturbega vahetult seotud liitlased teevad sama. NATO õhuturbemissioon on oluline osa Eesti ja kogu alliansi julgeoleku tagamisest,“ ütles peaminister.

Lisaks rääkisid peaminister ja NATO peasekretär juulikuise tippkohtumise tulemustest ning oldi üksmeelel, et alliansi kaitsekulude tõstmine on oluline. Eesti panustab riigikaitsesse jätkuvalt üle kahe protsendi SKP-st.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob jaanuarikuu Sinu tähemärgile?