Täna
21. jaan
-13...-1
-15...-4
Homme
22. jaan
-15...-4
-22...-5

Eesti

Valitsus eraldab põuakahjude leevendamiseks MES-ile 20 miljonit

Foto: Karin Kaljuläte/Delfi
17:24 08. august 2018
Autor: BNS

Valitsus plaanib neljapäevasel istungil suurendada Maaelu Edendamise Sihtasutuse (MES) sihtkapitali 20 miljoni euro võrra põllumajanduses põuakahjude vähendamiseks.

Sihtkapitali suurendamise otsus aitab hallata ilmastikuoludega kaasnevaid riske ja kahjusid, sealhulgas aidata põllumehi rahaprobleemide lahendamisel ning tagatistega laenude saamiseks, teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Möödunud nädalal otsustas valitsus eraldada 20 miljonit eurot MES-ile põllumajanduses põuakahjude leevendamiseks, ilmselt hakkab sihtasutus pakkuma põllumeestele käibekapitali laene.

Maaeluministeerium saatis eelmisel nädalal pankadele ja kokkuostjatele pöördumise palvega, et nad seoses erakorraliste ilmastikutingimustega põllumeeste olukorda ja lepingute täitmisse mõistlikult suhtuksid. Samuti paluti vastutulelikkust, kui põllumajandustootjad soovivad olemasolevate lepingutingimuste ülevaatamist.

Selle aasta kevad ja suvi on olnud erakordselt soe ja kuiv. Sademetevaene ilm on mõjutanud taimede kasvu üle Eesti. Ilmateenistuse andmetel oli keskmine sademete hulk selle aasta mais ligikaudu 60 protsenti väiksem võrreldes pikaajalise keskmisega. Samuti oli keskmine õhutemperatuur kõrgem kui tavaliselt ja päikesepaistelisi tunde tavapärasest kuni 48 protsenti rohkem.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob jaanuarikuu Sinu tähemärgile?