Täna
21. jaan
-13...-1
-15...-4
Homme
22. jaan
-15...-4
-22...-5

Eesti

Loomaaias tähistatakse pühapäeval üleilmset elevantide päeva

Foto: Felipe Rodriguez/Caro/Scanpix
Elevant Berliini loomaaias
12:47 10. august 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

allinna Loomaaias tähistatakse pühapäeval üleilmset elevantide päeva (World Elephant Day), kus arutatakse, miks need maailma suurimatest maismaaimetajad on looduses sattunud täbarasse seisu ning mida saab igaüks teha, et nad välja ei sureks, vahendab BNS.

Sel päeval räägime maailma suurimate maismaaimetajate hämmastavast intelligentsusest, fantastilisest mälust, pereelust ja suhetest, aga ka sellest, miks nad on looduses sattunud täbarasse seisu ning mida saab igaüks teha, et elevandid ei kaoks ühel päeval maamunalt nagu kadusid mammutid, teatas loomaaia pressiesindaja reedel BNS-ile.

Aafrika savannielevandid kuuluvad maailma suurimate maismaaimetajate hulka. Need londiliste seltsi ja elevantlaste sugukonna esindajad on looduses enim ohustatud inimese poolt, kes on laiendanud omi valdusi, rikkunud ökoloogilise tasakaalu ja killustanud elevantide elupaigad. Samas on jätkuvalt suurimaks probleemiks ka elevandiluu jahtijad, kes võhkade kättesaamiseks neid tapavad.

Rahvusvahelist elevandipäeva tähistatakse aastast 2012, et rääkida Aasia ja Aafrika elevandi olukorrast ja probleemidest ning katsuda leida lahendusi.

Tallinna Loomaaia kolm londilist, Aafrika savannielevandid Carl, Fien ja Draay saavad sel päeval rohkelt tähelepanu. Vahemikus kella 11-st 15-ni saab elevanditornist jälgida mitmeosalist vaatemängu. Etendus algab kell 11, mil elevanditüdrukud pääsevad selleks päevaks põnevate lõhnade ning peidetud maiustustega rikastatud aedikusse avastusretkele.

Igal täistunnil on huvilistel võimalus elevanditornis kuulata lugusid elevantidest ning jälgida erinevaid loomade elukeskkonda rikastavaid tegevusi. Kõiki tegevusi kommenteerivad loomaaia töötajad.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob jaanuarikuu Sinu tähemärgile?