Täna
16. nov
4...10
2...8
Homme
17. nov
4...8
-1...7

Eesti

Saaremaa mesilased hukkusid teiste mesilaste rünnaku tõttu

Foto: Caro/Sorge/Scanpix
11:48 16. august 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: Meie Maa

Veterinaar- ja toiduamet tegi kindlaks, et tänavu suvel Saaremaal hukkunud mesilasperele sai saatuslikuks võõraste mesilaste korraldatud meevargus, kirjutab Meie Maa.

„Saaremaa juhtumi puhul täheldati hukkumist ainult ühel perel viieteistkümnest,“ lausus veterinaar- ja toiduameti pressiesindaja Elen Kurvits.

Mesilaspere hukkumise põhjuste selgitamiseks võtsid ja analüüsisid veterinaar- ja toiduameti spetsialistid surnud mesilaste proove. „Proovi jaoks koguti kokku kõik hukkunud mesilased, mida oli umbes 90 grammi,“ sõnas Kurvits. „Kogutud mesilastest võetud proov oli negatiivne ehk taimekaitsevahendite jääke ei tuvastatud. Kuna ülejäänud tarudes suremust ei esinenud ning mesilased olid aktiivsed, siis võib arvata, et tegemist võis olla röövimisega. Röövimiseks nimetatakse massilist võõraste mesilaste tungimist tarru mee äraviimise eesmärgil.“

Põllumajandusametile laekus juunis kaks teadet hukkunud mesilastest, üks Saaremaalt ja teine Lääne-Virumaalt. Kontrollid asjaolude tuvastamiseks viisid läbi põllumajandusamet ja veterinaar- ja toiduamet. Lääne-Virumaal hukkunud mesilastest võetud proovist tuvastati veterinaarravimi ja taimekaitsevahendi toimeainete jäägid.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob novembrikuu Sinu tähemärgile?