Täna
16. dets
-5...0
-9...-1
Homme
17. dets
-5...1
-7...-1

Eesti

Kaljulaid kohtus Rootsi kroonprintsess Victoria ja prints Danieliga

17:20 19. august 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: TV3 Play

President Kersti Kaljulaid kohtus pühapäeval Kadriorus Eestis ametlikul visiidil viibiva Rootsi kroonprintsess Victoria ja prints Danieliga.

„Rootsi on üks meie lähemaid partnereid – seda nii poliitilisel tasandil ja kaubavahetuses, aga tegelikult on meie teed põimunud läbi ajaloo keerdkäikude ka paljude perede lugudes ning see side on tugev ka täna. Täna mõistame me maailma väga sarnaselt – nii olukorda Euroopas ja meie ümber, aga ka keskkonnaküsimusi ja -probleeme, mis järjest valusamalt päevakorda tõusevad kasvõi siinsamas Läänemere ümbruses,“ ütles president Kaljulaid vahetult pärast kohtumist ja ühist lõunasööki.

Peamised teemad, millele kohtumine keskendus, olid kahe riigi tihe koostöö majanduse vallas – eriti digiküsimustes – ning keskkonnakaitse.

Kadriorust suundusid Rootsi kroonprintsess Victoria ja prints Daniel koos president Kaljulaidi ja tema abikaasa Georgi-René Maksimovskiga Naissaarele, kus on plaanis osaleda Püha Maarja kabeli taaspühitsemisel. Õhtul kell 19 osalevad kroonprintsess ja Eesti riigipea koos abikaasadega Tallinna lauluväljakul EV100 üheslaulmisel.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?