Homme
25. juul
21...27
13...18
Ülehomme
26. juul
21...29
13...18

Eesti

Kindlustusseltsid: Eestis kehtib 139 000 elukindlustuse lepingut

Foto: Schulz/Caro/Scanpix
10:31 17. september 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Eesti kindlustusseltside liidu (EKsL) andmeil kehtis tänavu esimesel poolaastal 139 000 elukindlustuse lepingut, mis oli tehtud lähedaste kaitsmiseks kindlustatu surma korral. Kümne aastaga on elukindlustuse lepingute arv kolmekordistunud, vahendab BNS.

Kindlustusseltside liidu juhatuse liikme Andres Piirsalu sõnul on kindlustuse areng seotud ühiskonna jõukusega, aga Eestil on elukindlustuse valdkonnas veel arenguruumi heaoluriikide tasemele jõudmisel. "Üle poole Eesti kodude on kaetud kodukindlustusega, aga enda pere ja lähedaste riskide maandamist elukindlustusega sedavõrd ei tähtsustata," ütles Piirsalu pressiteate vahendusel.

Swedbanki elukindlustuse valdkonnajuhi Eleriin Reinmanni sõnul tunnetatakse elukindlustuse vajadust kõige enam seoses kodulaenu võtmisega. "Suure laenukohustuse võtmine on tõsine otsus ning see paneb inimesi võimalike riskide peale mõtlema. Samas näeme, et elukindlustuse populaarsus üldiselt kasvab ja üha enam mõeldakse mitte ainult finantskohustustele, vaid ka rahalisele vastutusele, mis on inimestel lähedaste ees," ütles Reinmann.

EKsL on kõiki Eestis tegutsevaid kindlustusandjaid ühendav erialaliit, mis arendab kindlustust ja kahjuennetust ning analüüsib ja avaldab kindlustusstatistikat. EKsL korraldab kindlustusvaidluste lahendamist kindlustuse lepitusorgani kaudu.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Kerro kuu
Mida toob juulikuu Sinu tähemärgile?