Täna
15. dets
-5...0
-8...-2
Homme
16. dets
-7...0
-9...-1

Eesti

Danske loobub 200 miljonist eurost Eestist teenitud tulust

Foto: Rauno Volmar/Delfi
11:27 19. september 2018
Autor: BNS

Danske Bank teatas, et loobub 1,5 miljardist Taani kroonist ehk ligikaudu 200 miljonist eurost Eesti harus toimunud kahtlastest tehingutest saadud tulust, pank langetas seetõttu ka enda kasumiprognoosi.

Kuna pank ei suuda kindlalt hinnata, kui suures mahus kahtlaseid tehinguid Eesti üksuse mitteresidentidest kliendid perioodil 2007–2016 tegid, on Danske juhatus otsustanud annetada 1,5 miljardit Taani krooni ehk ligikaudu 200 miljonit eurot, teatas pank.

See summa on kogu mitteresidentidest klientidelt teenitud brutotulu. Summa annetatakse sõltumatule sihtasutusele, mis asutatakse selleks, et toetada ettevõtmisi, mis on suunatud rahvusvahelise finantskuritegevuse, sealhulgas rahapesuga võitlemiseks – muuhulgas Taanis ja Eestis.

Annetatud summa arvestatakse 2018. aasta kolmanda kvartali kuludesse.

Seetõttu ootab Danske Bank, et firma puhaskasum jääb tänavu 16 kuni 17 miljardi Taani krooni ringi. Lisaks annetusele vähendatakse väljavaadet seoses nõrkade arengutega kauplemistulust. Veel esimese poolaasta tulemusi tutvustades ootas firma kasumit, mis jääb vahemiku 18 kuni 20 miljardit alumisse poolde.

Danske Banki nõukogu esimees Ole Andersen kinnitas kolmapäeval peetud pressikonverentsil ka, et osa töötajaid peab neile makstud preemiad tagasi maksma. Andersen selgitas, et uurimise raames on vigu tuvastatud nii Eesti kui ka Taani töötajate seas. Osa neist ei tööta enam Danskes, aga nende osas, kes töötavad, võetakse samuti ette vajalikud sammud.

Danske Bank avaldab kolmapäevasel pressikonverentsil aasta aega kestnud siseauditi tulemused, mis puudutab võimalikku rahapesu panga Eesti filiaalis aastatel 2007-2015 ja mille käigus võidi pesta kuni 30 miljardit USA dollarit. Kolmapäeva hommikul teatas Danske Banki tegevjuht Thomas Borgen, et astub auditiga seonduvalt ametist tagasi.

Aastatel 2012-2014 kontodelt läbi käinud rahapesukahtlusega summad on viimase aasta kestnud uurimise vältel üha kasvanud. Postimees on oma artiklites näidanud, et Aserbaidžaanist ja Venemaalt pärit musta raha kogusumma ulatus Danske Eestis vähemalt 8 miljardi euroni.

Paari nädala eest teatas auditi eelversiooni väidetavalt näinud Financial Times, et Danske Eesti filiaali kaudu võidi pesta koguni 30 miljardit USA dollarit.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?