Täna
13. dets
-2...2
-4...1
Homme
14. dets
-7...-1
-7...-1

Eesti

Pärnu annab teemapealinna tiitli üle Narvale

Foto: Priit Simson/Delfi
12:19 21. september 2018
Autor: BNS

Pühapäeva varahommikul algab taas sügis ning Pärnus langetatakse suvepealinna lipp ja pealinna tiitel antakse mõneks kuuks üle Narvale.

Imeilusate rannailmade, mitmekesise kultuuriprogrammi ja erinevate spordisündmustega oli Pärnu ka sel suvel igati pealinna tiitli vääriline. Tänavuse suve väljakuulutamisega avati ühtlasi ka rekonstrueeritud Rüütli plats. Viimati 15 aastat tagasi uuenduskuuri läbi teinud väljak sai uue ilme. Lisaks Rüütli platsile uuendati ka Aia tänava kergliiklusteed ning Pärnu Kuninga Tänava Põhikooli esist. Uus lahendus võimaldab juba eelnevalt linnarahva poolt populaarseks saanud väljakut kasutada ka suuremate rahvahulkadega sündmuste puhul.

Käesoleval aastal ehitati Pärnus pea 14 kilomeetri ulatuses uusi kergliiklusteid, pakkudes nii linnarahvale kui külalistele suurepärase võimaluse sportlikuks liikumiseks ja niisama jalutamiseks ning Pärnuga tutvumiseks. Lisaks Eesti Vabariigi 100. juubeliaastale, tähistas Pärnu kuurort sellel suvel ka oma 180. sünnipäeva. Korraldati erinevaid temaatilisi näitusi ning koos Pärnu Giidide Ühinguga pakuti huvilistele tasuta giidituure. Ranna luidetel on praeguseni eksponeeritud Pärnu fotokunsti rühmituse F8 fotograafide poolt üles võetud kümme fotod teemal "Pärnu, tänapäeva kuurort".

Suvepealinna kultuuriprogrammi mahtus üritusi igale vanusele ja maitsele. Toimusid erinevad  filmi-, muusika-, laste- ja tänavafestivalid. Pärnu suve rikastasid taas juba traditsiooniks saanud Hea Toidu Festival- Grillfest, Rahvusvaheline Dokumentaal- ja Antropoloogiafilmide Festival, Rõõmsate Laste Festival ning väikeseid pop-up kohvikuid, muusikat ja muud head pakkuv tänavafestival Augustiunetus. Käsitööhuvilistele tõi rõõmu Pärnu Hansa- ja Gildipäevad, mis oma headuses pakkusid külastajatele ehedat käsitööd ning kohalikku toitu.

Meedia tähelepanu köitsid vast enim Pärnu rannaliival kolm päeva toimunud põhjamaade suurim elektroonilise tantsumuusikafestival Weekend Festival Baltic ja perekond Järvide eestvedamisel teoks saanud rahvusvaheline Pärnu Muusikafestival. Just Pärnu Muusikafestivalilt välja kasvanud kollektiiv tegi Paavo Järvi juhatusel mõned päevad hiljem Londonis ajalugu, astudes üles maailma suurimal ja vanimal klassikafestivalil BBC Proms.

Pärnu oli sel suvel kindlasti ka spordisõprade huviorbiidis. Pea igal nädalal toimusid erinevad võistlused nii linnatänavatel, rannaliival, palliplatsidel kui ka jõel ja merel. Osavõtjate arvu poolest olid kõige menukamad spordisündmused rahvusvaheline jalgpallturniir Summer Cup, mis tõi kokku üle 3000 noore vutisõbra ning traditsiooniline Jüri Jaansoni Kahe Silla jooks, tuues rajale pea 4000 erinevas vanuses liikumishuvilist.

Ilusa punkti kultuurisuvele pani kindlasti Pärnu kingitus Eesti Vabariigi 100. sünnipäevaks - Eesti taasiseseisvumispäeval 20. augustil etendus Pärnu Vallikääru aasal kohalikel pärimuslugudel põhinev tantsulavastus "Saja-aastane öö", kus osales 700 esinejat.

Pühapäeval viib Pärnu abilinnapea Marko Šorin pealinna tiitli koos valitsemissauaga Eestimaa sügispealinna Narva. Kalendri järgi algab sügis 23. septembri varahommikul kell 4.54.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?