Täna
15. dets
-5...0
-8...-2
Homme
16. dets
-7...0
-9...-1

Eesti

E-riigi Akadeemia hindab Eestit kõrgeima küberturvalisusega riigiks

Foto: Andres Putting/Delfi
14:11 24. september 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Eesti E-riigi Akadeemia koostatud riikide küberturvalisuse indeksis (NCSI) tõusis Eesti 107 riigi hulgas esimeseks, edestades Prantsusmaad ja Saksamaad, vahendab BNS.

Küberturvalisuse indeksi meeskonna juhi Raul Rikki sõnul näitab esikoht, et Eesti tegeleb küberturvalisusega riigi tasemel järjepidevalt ja süstemaatiliselt, edastas E-riigi akadeemia pressiesindaja.

"Hetkel on Eesti tõus esimeseks seotud eelkõige küberväejuhatuse loomisega Eesti Kaitseväes. See kasvatas riigi küberturvalisuse reitingut märgatavalt ning viis Eesti 5 punktiga Prantsusmaast ja Saksamaast ette," tõdes Rikk.

Rikki kinnitusel põhineb indeksi hinnang läbipaistval metoodikal. "Oleme indeksi hinnangute aluseks olevad andmed avalikustanud, et võimaldada kõigil saada kinnitust hinnangute objektiivsusele. Ühe riigi teisele eelistamine on välistatud," märkis Rikk.

Samuti ütles Rikk, et indeksi andmeid uuendatakse jooksvalt vastavalt nende laekumisele. "Kui meile esitatakse vettpidavad tõendusmaterjalid, kontrollime need üle ja teeme kohe muudatused ka indeksisse. Ükski riik ei pea ootama pikalt, et näha oma arengut indeksis," ütles Rikk.

Indeksi järgi on kümme kõige küberturvalisemat riiki Eesti, Prantsusmaa, Saksamaa, Slovakkia, Singapur, Soome, Leedu, Hispaania, Ühendkuningriigid ja Tšehhi.  

Hetkel sisaldab indeks 107 riigi küberturvalisuse andmeid.  

E-riigi Akadeemia loodud indeks mõõdab riikide küberturvalisuse taset ning määratleb valdkonnad riikide küberturvalisuse arendamiseks. Lisaks annab indeks ülevaate riikide valmisolekust ennetada küberintsidente ja – kuritegusid ning tulla nendega toime. Riikide küberturvalisuse indeksi väljatöötamist rahastas Eesti välisministeerium.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?