Täna
13. dets
-4...1
-4...1
Homme
14. dets
-7...-1
-7...-1

Eesti

Kõikide Sanlindi farmide munad võivad olla saastunud salmonellaga

Foto: SIPHIWE SIBEKO/Reuters/Scanpix
14:00 09. oktoober 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Kui eelmisel nädalal teatas veterinaar- ja toiduamet (VTA), et munatootja Sanlind kahest kanalast pärit munad võivad olla saastunud salmonella bakteriga, siis nüüd selgus, et saastunud on ettevõtte kõikidest kanalatest pärit munad, vahendab BNS.

Pärast seda, kui kahest ettevõtte farmist pärit munadel avastati salmonella, võttis VTA Sanlindi kõikidest farmidest täiendavad proovid, edastas amet. Selgus, et kõik OÜ Sanlind munakanade farmid on saastunud salmonella bakteriga. Amet kehtestas ettevõttele täiendavad kitsendused ning keelas lindude ja munade liikumise ettevõttest välja.

Uus võimalik saastumine puudutab OÜ Sanlind poolt turustatavaid mune, mille parim enne kuupäev jääb vahemikku 26. oktoober kuni 2. november. Munad on märgistatud tootekoodiga 3EE16711. Kaubandusvõrgust on võimalikud saastunud munad kõrvaldatud.

Kuna salmonella bakter hävib kuumutamisel 70 kraadi juures, on munad ohutud, kui neid toidu valmistamisel kuumtöödelda, edastas amet. Muna tuleb keeta vähemalt 10 minutit, suuri ja hiidmune kauem. Praadimisel tuleb muna korralikult küpsetada mõlemalt poolelt.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob detsembrikuu Sinu tähemärgile?