Täna
22. mai
16...27
9...16
Homme
23. mai
13...23
10...15

Eesti

Liikumine Eesti 200 sai partei loomiseks vajaliku liikmete arvu kokku

Foto: Kert Saarma/Delfi
11:45 22. oktoober 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Liikumisel Eesti 200 on erakonna loomiseks vajalikud 500 liiget koos ja erakond moodustatakse 3. novembril.

MTÜ-l Eesti 200 on koos seaduses erakonna loomiseks ette nähtud minimaalne liikmete arv ehk liikumisse kuulub 500 inimest, teatas liikumise esindaja esmaspäeval BNS-ile. Erakonna asutamiskoosolek toimub 3. novembril.

„500 liikme verstapost on rõõmustav, aga see ei ole kindlasti meie lõppeesmärk," ütles Eesti 200 üks asutajatest Priit Alamäe. "Mida rohkem kaasamõtlejaid meiega ühineb, seda parem. Seega ootame endiselt meiega liituma kõiki inimesi, kes muretsevad Eesti pika plaani pärast ja tahaksid olla osa uue poliitilise jõu asutamisest."

Erakonna asutamiskoosolekul otsustatakse erakonna loomine, kinnitatakse põhikiri ja programm, valitakse revisjonikomisjon, juhatuse liikmed ja juhatuse esimees.

„Meiega on liitunud arstid, õpetajad, insenerid, ettevõtjad ja teised oma valdkondades tunnustatud inimesed, keda ühendab soov Eesti tuleviku teemadel kaasa mõelda. See on jõud, mis viib Eesti jaoks vajalikud reformid ka ellu,“ lisas Alamäe.

Eesti 200 on poliitiline liikumine, mis avaldas oma manifesti tänavu mais. Augustis otsustas MTÜ Eesti 200 nõukogu, et liikumisest saab erakond ja osaletakse 2019. aasta Riigikogu valimistel.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob maikuu Sinu tähemärgile?
Kerro kuu