EKRE kaitseministri kandidaat on Leo Kunnas 

Seitsmesed

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) kandidaat kaitseministri kohale on Leo Kunnas, vahendab BNS.

"Meie kaitseministri kandidaat on Leo Kunnas," ütles EKRE esimees Mart Helme kolmapäeval Tallinnas toimunud üritusel, kus erakond tutvustas oma seisukohti riigikaitse valdkonnas.

Oma seisukohti tutvustanud reservkolonelleitnant Kunnase sõnul puudub täna Eestil selline kaitsevägi, millega suudaks liitlasvägede põhijõudude saabumiseni vastu pidada ja võimaliku sõja võita.

"Viimased üksteist aastat olen palju kirjutanud ja rääkinud, kuidas julgeolekualaseks talveks paremini valmis olla. Mul ei oleks vaja kaitseministriks pürgida, kui asjad oleksid tehtud. Võiksin rahumeeli kirjutada veel mõne raamatu või osaleda uue filmi tegemisel, aga ma ei näe selleks enam võimalust. Oleme aja, mida meile küllaltki heldelt anti, ära kulutanud. Hästi kaitstud Eesti peame alles looma. Tean, kuidas seda teha ning Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kaitseministrina teen selle ka teoks," ütles Kunnas EKRE saadetud pressiteate vahendusel.

Kunnas oli aastatel 1994–1997 kaitseväe lahingukooli õppejaoskonna ülem ja kooli ülem, 1997–1999 kaitseväe ühendatud õppeasutuste kõrgema sõjakooli ülem ning aastatel 2001–2007 kaitsejõudude peastaabi operatiivosakonna ülema asetäitja, kohusetäitja ja ülem. 2005. aastal teenis ta Iraagis USA 1. soomusdiviisi 3. brigaadi lahingugrupi staabi operatiivosakonnas. 2007.
aastal läks ta reservi.

Kunnase sulest on ilmunud raamatud "Kustumatu valguse maailm. Sõdurjumala teener" (2001) , "Viiv pikas sõjas. Märkmeid Iraagi sõjast" (2006), "Takerdunud rünnak. Eesti riigikaitse võtmeprobleemid ja lahendused" (2008), triloogia "Gort Ashryn" (2008-2010), "Ukraina häirekell. Takerdunud rünnak II" (2014) ja "Sõda 2023 [dokumentaalromaan veel sündimata sündmustest]" (2016). Kunnas on 2015. aastal linastunud filmi „1944“ stsenarist. Tal on kolm last.

Kommentaarid puuduvad