Homme
23. mär
2...9
-6...0
Ülehomme
24. mär
2...8
-1...3

Eesti

Alexela hakkab tulevast aastast maagaasi tanklates müüma biometaani

Foto: Alexela
11:55 06. november 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Tuleva aasta 1. jaanuarist hakkab Alexela oma maagaasi tanklates müüma täies mahus vaid biometaani, vahendab BNS.

"Alates 1. jaanuarist hakkame kõigis oma CNG-tanklates müüma vaid biometaani, mis on nii Alexela kui Eesti kütuseturu jaoks kahtlemata märgilise tähtsusega," ütles Alexela energiavaldkonna ettevõtete juht Maria Helbling pressiteate vahendusel. Alexela tanklates müüdav biometaan toodetakse Viljandimaal Siimani farmis. 

Biometaan OÜ juhatuse liikme Ahto Oja sõnul on tooraine ja olemasolevate tehnoloogiatega on võimalik asendada kogu Eestis tarbitav eksporditud maagaas kodumaise biometaaniga. "See aspekt on oluline Eesti energeetilist sõltumatuse seisukohalt, kuid vähem tähtis pole ka asjaolu, et biometaani tootmisel on võimalik ära kasutada ressurssi, mis muidu reostaks kasvuhoone gaasina keskkonda. Siimani farmis toodetava biometaan tooraineks on oma farmi lüpsilehmade läga, tahesõnnik ja silo. Biogaasi toodetakse kahes ligi 5000-kuupmeetrises hapnikuvabas kääritis," märkis Oja.

Biometaan on taastuvatest allikatest pärit kütus, kus üle 95 protsendi on metaani ning mis oma omadustelt on võrdne maagaasiga, seega saab biometaani segada maagaasiga ja kasutada maagaasi asemel samades tarbimiskohtades.

Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi toel on Eestisse viimaste aastate jooksul rajatud mitmeid surugaasi tanklaid. Eestis on hetkel kokku 11 CNG tanklat, millest kolm kuuluvad Alexela ketti. Alexela CNG-tanklate rajamist on rahastatud 35 protsendi ulatuses projektide maksumusest läbi Keskkonnainvesteeringute keskuse Euroopa Liidu vahenditest. Järgmised surugaasi tanklad avab Alexela 2019. aasta alguses Tallinnas Pääskülas, Peterburi teel ja Tartu ringteel.

Alexela on Eesti kapitalil põhinev valdusfirma, mis koondab viimase paarikümne aasta jooksul ühtse omanikeringiga seotud ettevõtted ühisesse struktuuri. Ettevõttes töötab enam kui 1000 inimeset ning see tegutseb kolmes valdkonnas: energeetika, metallitööstus ja põlevkivikeemia.

Eesti turul kuuluvad ettevõtte tooteportfelli muuhulgas elekter, maagaas, balloonigaas, mahutigaas ning läbi 103 üle Eesti asuva tankla autokütused. Alexelal on ka 31 mugavuspoodi. Alexela arendab lisaks kahte LNG terminali Paldiskis ja Soomes Haminas.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Kerro kuu
Liiklustalent