Täna
20. apr
6...15
1...6
Homme
21. apr
7...15
-1...4

Eesti

Analüütik: Danske rahapesujuhtum Eesti mainet ei kahjusta

Foto: Chris Helgren/Reuters/Scanpix
12:50 06. november 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Taani suurpanga Danske Eesti filiaali kaudu käinud rahapesu ei kahjusta märkimisväärselt Eesti rahvusvahelist mainet, usub Eesti Välispoliitika Instituudi direktor Kristi Raik, vahendab BNS.

"Minu mulje rahvusvahelise ajakirjanduse põhjal on küll see, et siin on rahvusvaheline tähelepanu suunatud mitte nagu eriliselt Eestile, vaid ikkagi Danske pangale, Taanile ja ka täiesti rahvusvahelisele nähtusele, mida rahapesu endast kujutab. Ma ei oleks ülearu mures selle pärast, et Eesti kuidagi eriliselt oleks siin kahjustada saanud, võrreldes teiste riikidega, kus on seesama probleem täiesti olemas," ütles riigikogus esinenud Raik oma ettekande järel saadikute küsimustele vastates. 

Raik rõhutas oma esinemises rahapesu rahvusvahelist mõõdet, Venemaa osa selles ning Vene võimuasutuste ja eriteenistuste rolli ning selle võimalikku mõju lääneriikidele. 

Riigikogus toimus teisipäeval olulise tähtsusega riikliku küsimuse "Rahapesu tõkestamise probleem" arutelu, millel esinesid riigikogu õiguskomisjoni esimees Jaanus Karilaid, Rahvusvahelise Kaitseuuringute Keskuse Eesti Välispoliitika Instituudi direktor Raik, finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler ja vandeadvokaat Maria Mägi-Rohtmets.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob aprillikuu Sinu tähemärgile?
Kerro kuu