Täna
26. mär
0...5
-5...0
Homme
27. mär
1...5
-6...-1

Eesti

Reformierakonnaga liitunud Kristina Šmigun-Vähi kandideerib parlamenti

21:21 06. november 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Murdmaasuusataja Kristina Šmigun-Vähi ühines Reformierakonnaga ja kandideerib kevadel riigikogu valimistel, vahendab BNS.

Šmigun-Vähi ütles, et ta kandideerib Tallinna kesklinnas.

“Ma ei lähe poliitikasse tippsportlasena. Ma lähen tubli ja tööka Eesti naisena, kes hoolib oma oma lastest ja nende tulevikust. Just selliste naiste hääl võiks minu suu läbi ka valjemini kõlada,” sõnas Šmigun-Vähi, kes tippsportlase karjääri järgselt on lõpetanud ka Tartu Ülikooli majandusteaduskonna. “Tunnen, et olen täna valmis taas Eesti heaks endast kõik andma."

"Esimese asjana saan olla eeskujuks. Ka näiteks selles osas, et Eesti asjade ajamisel oleks rohkem koostöömeelt. Konkurents on hea, aga koostööd peab ka suutma teha. Mina luban küll, et olen valmis toetama väga häid algatusi ka siis, kui need mõne konkurendi poolt tulevad. Meid on liiga vähe, et lasta head mõtted raisku ainult jonni pärast,” ütles Šmigun-Vähi.

Reformierakonna esimehe Kaja Kallase sõnul on ta Kristinaga rääkides mõistnud, et olümpiavõitja jagab temaga sama maailmavaadet. “Oleme Kristinaga arutanud, et riigi peamine ülesanne on luua inimestele tingimused ise edukas olla, mitte kõiki jõuga võrdseks teha. Seetõttu on mul hea meel, et Kristina tuleb valimistele Reformierakonnaga," ütles Kallas.

Kristina Šmigun-Vähi on kahekordne juunioride ja ühekordne täiskasvanute maailmameister ning kahekordne olümpiavõitja.

2006. aasta taliolümpiamängudel Torinos võitis Kristina Šmigun kuldmedali nii kümne kilomeetri klassikatehnika sõidus kui ka 15 kilomeetri suusavahetusega sõidus.

Samal aastal andis Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) Šmigunile Sportstar '​i aunimetuse. Autasu üleandmise gala toimus ROK-i peakorteris Lausanne'is ning seda kandis üle telekanal Eurosport.

Pärast hooaja vahelejätmist seoses tütre sünniga teatas Kristina Šmigun-Vähi 21. septembril 2009, et kavatseb tippspordis jätkata.

2010. aasta taliolümpiamängudel võitis ta hõbemedali. 2. juulil 2010 teatas Šmigun-Vähi, et loobub tippspordist.

Aastal 2010 valiti ta Eesti aasta naissportlaseks.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Kerro kuu
Liiklustalent