Täna
24. apr
10...22
2...7
Homme
25. apr
12...21
3...9

Eesti

Tänavune jõulukuusk saabub Raekoja platsile Tallinnast

Foto: Siim Lõvi/Delfi
2012. aasta jõulukuusk
11:52 06. november 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Eeloleval jõuluajal hakkab pealinna kaunistama teadaolevalt esimest korda Tallinnas kasvanud kuusk, mis püstitatakse Raekoja platsile sel neljapäeval, vahendab BNS.

„Kesklinna valitsus otsis pealinna tänavust esindusjõulupuud üle terve Eesti, kaasates ka teised kohalikud omavalitsused. Mõneti ootamatult selgus lõpuks, et pakututest kõige ilusam puu kasvab siinsamas Tallinnas,“ selgitas Kesklinna vanem Vladimir Svet.

Igati esinduslik kuusk saetakse jalalt neljapäeva hommikul ja peaks politseieskordi saatel jõudma Raekoja platsile sama päeva lõuna paiku. Traditsiooniliselt saabub koos kuusega Raekoja platsile ka jõuluvana kommikotiga.

„Kuna neljapäeva õhtu on ainus aeg, kui Raekoja platsi jõulukuuske saab näha ilma ehete ja jõuluturu kioskiteta, siis soovitan kõigil tulla seda vaatepilti nautima,“ lisas linnaosa vanem.

Jõuluturu rajamine algab kohe järgmisel hommikul ning turg avatakse 16. novembril koos tulede süütamisega kuusel. Jõulukuusk jääb Raekoja platsile eeldatavasti veebruari keskpaigani.  


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob aprillikuu Sinu tähemärgile?