Täna
26. mär
0...5
-5...0
Homme
27. mär
1...5
-6...-1

Eesti

Uuring: Eesti noorte keskkonnateadlikkus pole kümnendiga paranenud

Foto: Anni Õnneleid/Delfi
14:07 06. november 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Eesti noorte keskkonnateadlikkus pole ajavahemikus 2006 kuni 2015 paranenud, kuid nende optimism keskkonnaprobleemide lahenemise osas on maailma kõrgeim, selgub rikkaid riike ühendava Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) korraldatud uuringust, vahendab BNS.

Umbes kahes kolmandikus OECD-riikides ja partnerriikides oli küsitletud 15-aastaste õpilaste teadlikkus keskkonnaprobleemide osas kasvanud, Eestis ja veel mõnes, peamiselt Lääne-Euroopa riigis, jäänud samaks ning kolmandikus vaadeldud riikides isegi kahanenud. 

OECD tellimusel läbiviidud PISA haridusuuringu raames korraldatud küsitlusest selgus näiteks, et 2015. aastal oli Eesti õpilaste hulgas umbes 11 protsenti selliseid, kes polnud kunagi midagi kuulnud kasvuhoonegaaside hulga suurenemisest atmosfääris, umbes sama palju oli ka neid, kellele oli täiesti võõras geneetiliselt muundatud organismide kasutamise teema. 

Kõige paremini olid Eesti õpilased kursis taimede ja loomade väljasuremise, õhusaaste, veepuuduse ning metsade hävimise temaatikaga - neis valdkondades hindas oma teadmisi üsna heaks üle 80 protsendi noortest.

Samas olid Eesti noored 2015. aasta uuringus PISA ja partnerriikide eakaaslastest kaugelt kõige optimistlikumad, et probleeme suudetakse järgmise 20 aastaga leevendada. Optimistlikumad olid veel ka Hollandi, Jaapani, Ungari, Portugali ja Taimaa noored, kuid enamuse riikide õppurite hinnang maailma keskkonna-arengutele oli pessimistlik.

OECD uuringu kohta raporti koostanud Alfonso Echazarra märgib ülevaates, et keskkonnateadlikumad õpilased olid maakera tuleviku osas pessimistlikumad. Nii näiteks need, kes olid teadlikud kasvuhoonegaasidest, veepuuduse ja õhusaaste küsimustest, olid 40 protsenti suurema tõenäosusega seisukohal, et 20 aasta pärast on need probleemid läinud veelgi tõsisemaks.

OECD uuringus vaadeldi 51 riigi või territooriumi andmeid. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Liiklustalent
Kerro kuu