Täna
03. juul
17...23
11...16
Homme
04. juul
16...24
8...17

Eesti

Kaitseväe peastaabi ülemaks saab kolonel Veiko-Vello Palm

Foto: Ain Liiva/Delfi
12:21 13. november 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Kaitseminister Jüri Luik nimetas esmaspäeval kaitseväe peastaabi ülemaks alates 5. detsembrist kolonel Veiko-Vello Palmi.

Luik ütles, et Palm on ohvitser, kes on saanud mitmekülgse kogemuse nii Eestis, rahvusvahelises teenistuses kui ka operatsioonidel ning kõikjal on ta ennast näidanud võimeka asjatundja ja tugeva juhina, teatas kaitseministeeriumi pressiesindaja BNS-ile.

"Eriti tahaksin esile tõsta kolonel Palmi tegevust 1. jalaväebrigaadi ülemana,  kus tema ees seisis keeruline ülesanne integreerida Eestis paiknev NATO liitlaste pataljon meie jalaväebrigaadi koosseisu. Ta sai sellega suurepäraselt hakkama," ütles Luik.

Veiko-Vello Palm alustas teenistust kaitseväes 1992. aastal ajateenijana Kalevi üksik-jalaväepataljonis ning on teeninud muuhulgas Tapa väljaõppekeskuse staabiülemana, peastaabi operatiiv- ja väljaõppeosakonna ülemana, staabiohvitserina Poolas asuva NATO Kirdekorpuse staabis ning olnud kaitseministeeriumi riigikaitse planeerimise osakonna juhataja.

Aastatel 2015-2018 oli Palm 1. jalaväebrigaadi ülem, alates tänavu suvest kaitseväe peastaabi ülema asetäitja.

Palm on lõpetanud Soome riigikaitse kõrgkooli kadetikooli ja kindralstaabiohvitseride kursused ning osalenud rahvusvahelisel sõjalisel missioonil Afganistanis 2007. ja 2010. aastal.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!