Täna
20. juul
18...25
10...16
Homme
21. juul
20...27
10...16

Eesti

Ratas tunnistas valitsuskriisi

12:47 16. november 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Peaminister Jüri Ratas tunnistas reedel kriisi valitsuskoalitsioonis.

"Eilne valitsuse arutelu ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimehe tänane nõudmine näitavad, et koalitsiooni töövõime on saanud tugeva löögi," kirjutas Ratas reede ennelõunal sotsiaalmeedias.

Paarkümment minutit varem oli Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski kutsunud Ratast vabastama ametist Isamaa liikmest justiitsminister Urmas Reinsalu.

Koalitsioonis puhkenud tüli taga on sotsiaaldemokraatide ja Isamaa vastasseis ÜRO ränderaamistikuga ühinemise küsimuses. Isamaa survel loobus valitsus neljapäeva õhtul sellega liitumast.

"Olen alati rõhutanud, et peaministri roll on hoida valitsust töövõimelisena, seista alati meie riigi ja rahva huvide eest ning hoida ja tõsta meie rahvusvahelist mainet. Lähtun sellest põhimõttest ka täna," teatas Ratas reedel.

"Viibin hetkel ringreisil Ida-Viru maakonnas, kuid muudan oma ajagraafikut ning pöördun varem tagasi Tallinna. Kutsusin kokku Keskerakonna erakorralise juhatuse täna õhtul kella 17.00-ks tekkinud olukorda arutama. Pean enda kohustuseks ja ülesandeks tagada siseriiklik stabiilsus ning töövõimeline valitsus hoolimata sellest, et kolme kuu pärast toimuvad valimised," lisas peaminister.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob juulikuu Sinu tähemärgile?
Kerro kuu