Homme
04. juul
14...23
10...16
Ülehomme
05. juul
17...22
11...16

Eesti

Siseminister Andres Anvelt astub terviseprobleemide tõttu tagasi

Foto: Karli Saul/Delfi
16:03 20. november 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Sotsiaaldemokraadist siseminister Andres Anvelt teatas teisipäeval, et astub terviseprobleemide tõttu ametist tagasi, vahendab BNS.

"Lahkun laiemalt ka poliitikast ja kindlasti ma ka ei kandideeri riigikokku," märkis Anvelt. 

Tema sõnul on tegemist isiklike motiividega. "Olen teinud tihedalt tervisekontrolli ning olen aru saanud, et edukalt ja õnnelikult elada veel pikki aastaid, tuleb keskkonda vahetada ja kindlasti pole poliitika see keskkond, kus südamega tööd tehes tuleks seda teha südame arvelt," märkis Anvelt. 

„Olen olnud poliitikas kümme aastat, neist viis riigikogus ja kolm valitsuses. Oli selge plaan ka järgmise riigikogu töös osaleda, kuid viimasel paaril päeval on helisenud see kõige olulisem äratuskell ehk tervis. Ma ei saa endale lubada ega teha seda ka enda lähedastele, et eiran seda hoiatust ja töötan kuni juhtub midagi väga tõsist,“ selgitas Anvelt.

„Need on olnud väga huvitavad aastad. Ma tänan peaministrit, Jevgenit ja valitsusliikmeid koostöö eest ja oma poliitilisi partnereid ning vastaseid, nii koostöö kui ka vaidluste eest Eesti elu edendamisel. Soovin neile kainet mõistust, häid mõtteid ja ikka Eesti riigi parimat tulevikku silmas pidavaid arutelusid. Samuti tänan siseministeeriumi haldusala inimesi hea koostöö eest,“ lisas Anvelt. 

Teisipäeva pärastlõunal teavitas siseminister oma otsusest ka erakonna esimeest Jevgeni Ossinovskit. "Võtsin Andrese soovi poliitikast lahkuda vastu väga raske südamega. Muidugi saan ma aru, elu on meil kõigil üks ja tervisest tähtsamat ei ole. Aga valus on ikka, sest Andres on mulle enamat kui poliitiline võitluskaaslane. Andres on mu sõber. Eesti poliitika kaotab suure südamega riigimehe. Aitäh sulle, sõber, sinu panuse eest! Hoia end!“ 

Anvelt on ametis kuni uue siseministri kinnitamiseni. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!