Homme
18. juun
16...25
7...16
Ülehomme
19. juun
18...26
10...16

Eesti

Aili Rutto ja tema saatusekaaslased saavad uue Eesti passi

Foto: Ilmar Saabas/Delfi
13:30 10. detsember 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Siseministeerium otsustas anda Abhaasia eestlasele Alli Ruttole uue Eesti kodaniku passi, samuti saavad Eesti passi need optantide järeltulijad, keda nüüd ekslikul alusel sünnijärgse Eesti kodakondsuse omandanuks loetakse, vahendab BNS.

Siseministeerium teatas, et pärast mitu nädalat kestnud arutelusid ministeeriumi, õiguskantsleri ning politsei- ja piirivalveametiga jõuti otsusele, et Abhaasia eestlane Alli Ruttole saab uue Eesti kodaniku passi praegu kindlaks tähtajaks.

"Sama otsus kehtib kõigi nende inimeste kohta, kes said Eesti passi ajavahemikus 2003-2015, halduspraktika muutumisel nüüd ekslikul alusel sünnijärgseteks kodanikeks on tunnistatud ja kes vastavad kõigile kodakondsusseaduses sätestatud tingimustele," teatas ministeerium

„Vabandan Rutto ja teiste eestlaste ees, kes jäid halduspraktika muutumise lõksu. Kui riik on väljastanud passi ja viie aasta pärast öeldakse, et see pole seaduslik, siis ei ole inimene selles süüdi. Meie riik on ja peab olema eelkõige inimlik ja mul on väga hea meel, et proua Rutto saab nüüd jõuluks oma lähedaste juurde tulla,“ ütles siseminister Katri Raik.

Siseministeeriumis valminud kodakondsusseaduse muudatuse eelnõuga ministeerium praegu edasi ei liigu.

„Kodakondsuse teema väärib põhjalikku arutelu, nii et anname seadusandjale aega arutada ja ka ühiskonnas debatt maha pidada, kas ja kuidas kodakondsusseadus kaasajastamist vajab,“ sõnas Raik.

Tähtajalise passi väljastamine kehtib ainult nende inimeste kohta, kes tunnistati ajavahemikul 2003-2015 sünnijärgseteks Eesti kodanikeks opteerunud esivanema järgi ning keda halduspraktika muutumisel nüüd ekslikul alusel sünnijärgse Eesti kodakondsuse omandanuks loetakse.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob juunikuu Sinu tähemärgile?
Kerro kuu