Täna
26. juun
17...24
11...17
Homme
27. juun
14...18
12...16

Eesti

Keskkonnakomisjoni esimees karusloomafarmidest: meie suhtumine loomadesse näitab kokkuvõttes suhtumist inimestesse

17:00 11. detsember 2018
Autor: Sven Soiver
Allikas: TVPlay

Riigikogu keskkonnakomisjon käis täna Karjaküla karusloomafarmis, et vaadata oma silmaga üle farmi olukord ja arutada selle taustal edasi, kas karusloomade kasvatamine tuleks Eestis keelata või mitte.

Kui oled karusloomakasvatuste vastu, siis osale loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad algatatud kampaanias "Aitan karusloomi"!

Kampaania kutsub üles võtma ühendust poliitkutega, kes seni karusloomafarmide sulgemist toetanud ei ole, sest lähiajal peaks sellekohane eelnõu jõudma riigikogus hääletusele.

"Uuringud on korduvalt näidanud, et valdav osa eestlastest karusloomafarme ei toeta ning nüüd on inimestel viimaks võimalus oma hääl meie kodulehe abiga kergemini kuuldavaks teha," ütles kampaaniajuht Elina Aru. Ta kutsub inimesi empaatiale ja viitas hiljutistele uuringutele, mille kohaselt ei suudeta Eestis tegutsevates karusloomakasvandustes täita isegi intensiivpidamise tingimustele vastavaid nõudeid.

Üle maailma tuleb järjest enam teateid riikidest, kus karusloomafarmid eelkõige eetilistel põhjustel keelustatakse, seal hulgas Inglismaa ja Põhja-Iirimaa, Austria, Horvaatia, Holland ja Belgia. Poliitikule saab kirjutada SIIN!

 

 

 


Kommentaarid

Kommentaare 2
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Riin 19:50 11. detsember 2018
Tarbija tekitab nõudluse. Kui karusnahast kraed ja mütsitutid poleks nii trendikad, siis ei eksisteeriks ka loomapiinamist sellisel kujul - sest, et poleks tarvidust karusnahka kasvatada. Mind õnneks karusnahkne mütsitutt ei ahvatle vaid pigem sümboliseerib pealiskaudset ja läbimõtlematut moetarbimist.
Tiina 10:57 12. detsember 2018
"Kui te ei taha enam kanda, siis visake loodusesse." WTF lihtsalt. Mürgised kemikaalid, millega karusnahka töödeldakse, ei ole head ei kandjale ega loodusele. Isegi kui see olekski looduslik ja öko, siis kes viskab riideeseme loodusesse?! Vii kasvõi Uuskasutuskeskusesse või Humana riietekogumiskasti, et keegi teine saaks seda edasi kanda. Proua Marge on selle kohutava tööstuse sees olnud nii kaua, et tema empaatiline ja loogiline mõtlemine on küll kahjustada saanud. Kurb.

Kerro kuu