Täna
26. juun
17...24
11...17
Homme
27. juun
14...18
12...16

Eesti

Ratas: Eesti toetab sanktsioonide laiendamist Venemaale

Foto: Tiit Blaat/Delfi
12:46 11. detsember 2018
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Eesti soovib Venemaale seoses Ukraina sõjalaevade vastu toime pandud rünnakuga Aasovi meres uute täiendavate sanktsioonide kehtestamist, kuid ei ole kindel, kas Euroopa Liit seda tervikuna toetab, ütles peaminister Jüri Ratas teisipäeval, vahendab BNS.

"Eesti peab õigeks (Venemaa suhtes kehtestatud - BNS) sanktsioonide täiendamist," ütles Ratas teisipäeval riigikogus valitsuse Euroopa Liidu poliitikast ülevaadet andes.

Samas tunnistas peaminister, et ei ole kindel, et kõik EL-i riigid seda seisukohta toetavad.

"Neid riike on, kes peavad õigeks sanktsioonide laiendamist ja Eesti on kindlasti valmis selles osas diskussioone pidama. Aga kas neid ka laiendadatakse, on praegu vara öelda," rääkis Ratas.

Valitsusjuhi sõnul oleksid uued sanktsioonid tõenäoliselt isikusanktsioonid. "Küsimus on selles, et mis on võimalus, et need reaalselt realiseeruksid. Välisteenistuse inimesed töötavad selle nimel. Aga seda on veel vara hinnata, kas 28 riiki toetavad," tõdes Ratas.

Euroopa Liidu välisministrid lisasid esmaspäeval veel üheksa isikut nimekirja, kellele kehtivad Ukraina terviklikkuse ja suveräänsuse rikkumise eest kehtestatud sanktsioonid. Uute võimalike sanktsioonide osas saavad otsustada nädala lõpus Brüsselisse Euroopa Ülemkogule saabuvad EL-i liikmesriikide valitsusjuhid.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Kerro kuu