Täna
26. juun
17...24
11...17
Homme
27. juun
14...18
12...16

Eesti

Ligi 140 kaitseväelast said kätte missioonimedalid

Foto: Andres Putting/Delfi
12:42 14. detsember 2018
Autor: BNS

Kaitseminister Jüri Luik andis üle missioonimedalid ligi 140 kaitseväelasele, kes on tänavu osalenud välisoperatsioonidel.

Rahvusvahelisel sõjalisel operatsioonil osalenu medali said kaitseväelased, kes osalesid missioonidel Liibanonis, Malis, Afganistanis, Iraagis ja Iisraelis, edastas kaitseministeerium.

Seoses kahe uue operatsiooni lisandumisega sel aastal Malis ja Afganistanis oli missioonimedalite pälvinute arv üle aegade suur. 

Lisaks said mitmendat korda sõjalisel operatsioonil teeninud kaitseväelased medali lindilõike sõlega, millel on märgitud osaletud operatsioonide arv. Kõige kogenumad olid käinud missioonidel üheksal, kuuel ja viiel korral.

Luik tänas kaitseväelasi teenistuse eest ning rõhutas, et see teenistus on oluline nii inimestele, kes elavad kriisipiirkondades, kui ka Eestile, sest just läbi selle suudame me hoida liitlassuhteid tugevaina. Luige sõnul on Eestis viibivad NATO väed osa samast liitlaste solidaarsusest, mida esindavad ka meie võitlejad kaugetes pingekolletes, rahvusvahelised missioonid on seega vahetu osa Eesti kaitsest.

„Operatsioonidel omandatud praktilised kogemused on Eesti riigi kaitseks hindamatu väärtusega,“ ütles Luik. „Me ei ole nii suur riik, et hoida üleval ekspeditsiooniarmeed, sestap on kõik missioonidel kogetu ja omandatu osaks iseseisva kaitsevõime edasiarendamisel.“

„Mul on hea meel siin saalis näha mitmeid tuttavaid nägusid, sest paljud teist on kaitseväes teeninud pikka aega ning päris paljudega oli mul võimalus kohtuda paar kuud tagasi Kabulis,“ ütles kaitseminister. „Seal kogetu kinnitas taas üldlevinud arusaama, et eesti sõdur on maailma parim sõdur.“

Tseremoonia lõpus andis Liibanonis rahuvalvemissioonil teeninud jalaväerühm üle annetuse Carol Illenzeeri fondi esindajale, toetamaks vigastatud või langenud veteranide lapsi.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Kerro kuu