Homme
17. juun
17...26
10...16
Ülehomme
18. juun
18...25
10...15

Eesti

Vabariigi aastapäeva kontserdi lavastab Hendrik Toompere jr

Foto: Rauno Volmar/Delfi
12:26 09. jaanuar 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Eesti Vabariigi 101. aastapäeva vastuvõtt toimub sedakorda Tallinnas rahvusooperis Estonia ja vastuvõtu kontserdi lavastaja on Hendrik Toompere jr, vahendab BNS.

"Tegu on sünnipäeva tähistamisega, mis on tore sündmus ja me soovime teha kontserti, mis oleks pidulik, helge, isegi lõbus," sõnas Hendrik Toompere jr presidendi kantselei pressiesindaja teatel. "Oleme inspireerunud meie presidendi kõnedes tihti esinevast motiivist - neis jälgedes, mida me täna jätame, kõnnivad tulevikus meie lapsed."

Vastuvõtu kontserdi muusikajuht on Rasmus Puur, kunstnik Kristjan Suits, dramaturg Mehis Pihla ja sündmuse produtsent Priit Mikk.

Nagu varasematelgi aastatel, on aastapäeva vastuvõtul lisaks kontserdile omal kohal kõik inimestele armsaks saanud osad koos riigipea kõne, kätlemise ja peoga. Samuti pakutakse külalistele erinevaid maitseid üle Eesti ning kogu sündmusest teeb ülekande Eesti Rahvusringhääling.

President Kersti Kaljulaid ootab sel aastal vabariigi aastapäeva vastuvõtule kuni 1000 külalist ja nende hulgas on nii avalikkusele tuntud inimesi, kui ka oma valdkonna ja piirkonna edendajaid. Kontsertlavastuse loomise ja tehnilise teostuse maksumus on 110 000 eurot ning kogu sündmuse maksumuseks on planeeritud 250 000 eurot, mis jääb 2017. aasta vastuvõtu kuluga samasse suurusjärku.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob juunikuu Sinu tähemärgile?
Kerro kuu