Homme
20. juun
20...29
12...18
Ülehomme
21. juun
18...27
13...18

Eesti

SEB loobub paroolikaartidest lõplikult 4. veebruaril

Foto: Tanel Meos/Delfi
12:36 11. jaanuar 2019
Autor: BNS

SEB kliendid ei saa alates 4. veebruarist paroolikaarte enam autentimiseks kasutada, praegu kasutab koodikaarte veel 4 protsenti panga klientidest. 

"Hetkel on meil veidi alla 4 protsenti koodikaartide kasutajatest ja viimase aasta jooksul on see protsent väga jõuliselt vähenenud," ütles panga Balti e-kanalite infoturbe juht Heigo Tark BNS-ile. 

Samas 2017. aasta alguses, kui pank alusats teavituskampaaniaga, kasutas SEB klientidest enam kui 50 protsenti veel koodikaartide.

Praegu on paroolikaardile populaarsemaks alternatiiviks ID kaart, mida kasutab 39 protsenti SEB klientidest. Järgnevad Smart–ID 24 protsendiga, Modiil-ID 20 protsendiga ja PIN-kalkulaator 13 protsendiga. 

"Kuna SEB alustas klientide teavitusega koodikaartide sulgemisest 2017. aasta alguses, siis ei ole meil seni tekkinud probleeme sel teemal. Inimesed mõistavad, miks muutus on vajalik, protsessi jooksul tunnetame väga suurt meedia teavitustöö tuge ja see aitab protsessile väga palju kaasa," kommenteeris Tark inimeste valmisolekut antud muutuseks.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Mida toob juunikuu Sinu tähemärgile?
Kerro kuu