Homme
27. juun
14...18
11...16
Ülehomme
28. juun
15...19
9...14

Eesti

President tegi ettepaneku nimetada riigikohtu esimeheks Villu Kõve

Foto: Ilmar Saabas/Delfi
12:34 15. jaanuar 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

President Kersti Kaljulaid tegi esmaspäeval riigikogule ettepaneku nimetada riigikohtu esimeheks tunnustatud õigusteadlane ja praegune riigikohtu tsiviilkolleegiumi esimees Villu Kõve.

"Meie kohtusüsteem on tugev, toimiv, sõltumatu ja Eesti rahvas usaldab seda. Seepärast pean oluliseks, et ka riigikohtu järgmine juht tuleks kohtusüsteemi seest,“ ütles riigipea. Ta rõhutas, et riigikohtu esimees ei ole üksnes kohtute juht, vaid õigusriigi üks peamisi eestkõnelejaid meie avalikus ruumis.

Riigikogule saadetud ettepanekus toob riigipea välja, et Kõve on tugeva akadeemilise tausta ja pika kohtunikutöö kogemusega hinnatud jurist. Kõve on osalenud enamike tsiviil- ja äriõigust reguleerivate õigusaktide ettevalmistamisel ja nende kommenteerimisel ning andnud olulise panuse Eesti juristide ettevalmistamisele, õpetades ülikoolides ja juhendades mitmeid väitekirju.

Ettepanekut tehes konsulteeris president ka kõigi parlamendierakondadega. President tegi ettepaneku nimetada Kõve ametisse alates 4. veebruarist, mil lõpevad Euroopa Kohtu kohtujuristiks siirduva senise esimehe Priit Pikamäe volitused. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Kerro kuu