Täna
14. aug
18...23
7...16
Homme
15. aug
21...27
9...17

Eesti

Luik hääletusest: brittide poliitiline eliit on lõhestatud

Foto: Siim Lõvi/Delfi
12:39 16. jaanuar 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Kaitseminister Jüri Luige sõnul viitab teisipäevane Brexiti-leppe hääletus Suurbritannia alamkohas tõsisele lõhele brittde poliitilise eliidi hulgas, vahendab BNS.

"Häältustulemus Briti alamkojas oli väga selge. Loomulikult teeb muret, et pärast põhjalikke läbirääkimisi ollakse Briti parlamendis tulemuse suhtes niivõrd kriitilised. Küsimus pole ainult leppes, Ühendkuningriigi poliitilises eliidis on teravad ideoloogilised eriarvamused, milline suhe Euroopa Liidu ja Ühendkuningriigi vahel peaks üldse olema. See muudab ka igasugu lepete saavutamise keeruliseks," arutles Luik.

Ta rõhutas, et Eest jaoks on Suurbritannia väga oluline liitlane. "Meie julgeolekupoliitiline koostöö on hindamatu väärtusega ja jätkub, ükskõik milline saab täpselt olema Ühendkuningriigi suhe Euroopa Liiduga. Oleme tänulikud Ühendkuningriikide suure panuse eest NATO kollektiivkaitsesse," ütles Luik. 

Tema hinnangul saavutas Theresa May valitsus hea leppe ning tema kriitikud ei taju hästi olukorda Brüsselis. "Olles ise osalenud paljudel läbirääkimistel võin huumoriga öelda, et parimad läbirääkijad on alati need, kes pole laua taga.  Samuti käituvad kõrvalseisjad, nagu poleks läbirääkimistel kahte poolt, ja kõik, mida taibatakse küsida, see ka saadakse. Antud läbirääkimistel on siiski kaks poolt, Suurbritannia ja Euroopa Liit," selgitas Luik. 

Tema sõnul on selge, et õhtune hääletus pani väga halba olukorda ka Euroopa Liidu. "Pole mingit kahtlust, et ka Euroopa Liidule oleks kaugelt kõige eelistatum variant põhjalikult läbi räägitud lahkumislepe. Töö mõlemale poolele sobiva lahenduse leidmiseks jätkub, keegi ei saa lubada endale käed rüpes istumist," lisas Luik. 


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!