Täna
14. aug
18...23
7...16
Homme
15. aug
21...27
9...17

Eesti

Siim Kallas lahkub Viimsi vallajuhi ametist ja keskendub valimistele

Foto: Rauno Volmar/Delfi
16:55 16. jaanuar 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Reforemierakonna auesimees Siim Kallas lahkub Viimsi vallavanema ametist ja keskendub riigikokku kandideerimisele, vahendab BNS.

"Olen oma valiku teinud. Lahkun vallavanema ametist ja pühendun tööle riigikogus. See tähendab ka, et pühendun täie jõuga valimiskampaaniale," kirjutas Kallas sotsiaalmeedias. "See on õige nii eetilises kui ka praktilises mõttes. Ma ei saa istuda kahel toolil korraga. Pühenduda täie jõuga riigikogu valimistele ja teha samal ajal tõhusat tööd vallavalitsuses."

Kallas kinnitab oma valijatele, et jätkab tööd Viimsi volikogu liikmena, nii nagu lubas 2017. aasta kohalikel valimistel. "Vallavanema kogemus on edasises nii riigikogu kui volikogu liikme töös kõvasti abiks," lisas ta.

"2017. aasta kohalikel valimistel kandideerisin Viimsi valla volikokku, et jõudumööda panustada koduvalla arengusse. Sain 1080 viimsilase toetuse, mille eest olen alatiseks tänulik. Asjaolud muutusid ja 7. novembrist 2017 usaldati mulle vallavanema amet koos sellega kaasneva vastutusega," kirjutas Kallas. "Juba siis oli hästi teada, et 3.märtsil 2019 toimuvad vastavalt meie põhiseadusele riigikogu valimised ja minu ees seisab valik – kas üldse kandideerida, kui kandideerida, kas siis pärast valituks osutumist asudagi tööle Riigikogus või loobuda ja jätkata Viimsi vallavanemana."

Kallas kirjutas, et valiku tegemise hetk on kätte jõudnud. "See on raske valik. Töö Viimsi vallavalitsuses on mulle andnud palju uusi kogemusi, arusaamist kohaliku omavalitsuse tööst ja elust ühes kohalikus vallas. Olen jälle õppinud palju uut. Olen saanud tuttavaks paljude viimsilastega. Leian, et kohaliku tasandi tundmine on kõvasti abiks riigis otsuste tegemisel. Mulle on koostöö meie inimestega toonud palju rõõmu ja rahulolu, Viimsi juhtimine on olnud väljakutseterikas ja mitmed suured otsused on aastaga ellu viidud."

Kallas märkis, et olukord Eestis tekitab muret. "Kõik see, millesse ma olen panustanud taastatud Eesti Vabariiki üles ehitades, ähvardab praguneda. Praguneda ähvardab julgeolekukeskkond. Maailma tänane julgeolekukorraldus soosib ja kaitseb väikerahvaid. Kui senine kord asendub USA, Hiina ja Venemaa kolmikvalitsusega, mis meist siis saab?"

Kallase sõnul pragunevad Eesti majanduspoliitika algusaastate nurgakivid, nagu usk eraettevõtlusse, turumajandus, kokkuhoidlik rahandus. "Rahanduskoorem läheb rahvale üha raskemaks. Valitsevad poliitilised jõud ei taha või ei oska vaadata tulevikku."

"Demokraatia pole jututuba, see on kõige tõhusam ja jätkusuutlikum ühiskonna valitsemise vorm. Inimesed, kellel on vabadel valimistel saadud mandaat, peavad tegema valikuid, langetama otsuseid ja tagama nende elluviimise. Eesti poliitiline juhtkond võib eelseisval neljal aastal olla mitmete ootamatute ja ka ebameeldivate valikute ees. Kõige tähtsam otsustaja on valitud parlament – riigikogu. Eesti vajab tugevat riigikogu, kes on võimeline tegema strateegilisi otsuseid," selgitab Kallas vallavanema ametist lahkumise põhjusi.

Siim Kallas kandideerib Reformierakonna nimekirjas riigikokku Tallinna kesklinna, Lasnamäe ja Pirita esinumbrina.   


Kommentaarid

Kommentaare 0
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!