Homme
27. juun
14...18
11...16
Ülehomme
28. juun
15...19
9...14

Eesti

Eesti 200 üldnimekirja juhivad Kristina Kallas ja Lauri Hussar

Foto: Tiit Blaat/Delfi
12:33 17. jaanuar 2019
Autor: Seitsmesed
Allikas: BNS

Kolmapäeva hilisõhtuks paika saanud Eesti 200 kandidaatide üldnimekirja eesotsas on erakonna juht Kristina Kallas, Postimehe endine peatoimetaja Lauri Hussar ja erakonna aseesimees Meelis Niinepuu, vahendab BNS.

Kristina Kallas on Eesti 200 esinumber Tallinna Kesklinnas, Pirital ja Lasnamäel ning Lauri Hussar Mustamäel ja Nõmmel.

Eesti 200 kinnitusel annavad nende nimekirjas tooni ettevõtjad, haridustöötajad, arstid, kultuuriinimesed ja teised oma valdkondades tunnustatud spetsialistid. Üle 40 protsendi kandidaatidest on naised, mis on seni avaldatud nimekirjadest oluliselt kõrgem.

„Lubasime uuenduslikku lähenemist ja seda, et toome valimistele välja oma ala parimad eksperdid, mitte pelgalt poliitilised kandidaadid,“ ütles Kristina Kallas.

Eesti 200 läheb valimistele täisnimekirjaga.  Neist 30 tegutsevad igapäevaelus ettevõtjatena, 10 on kultuuri- ja loomeinimesed, kaheksa arstid ja meditsiinitöötajad, 12 on doktorikraadiga. Ja üks riigikogu liige. Nimekirjas on 51 naist ja 74 meest.

„Oleme uhked, et lühikese ajaga liitus meie meeskonnaga ja on valmis kandideerima Eesti 200 valimisprogrammi toetuseks niivõrd palju erineva taustaga oma valdkonna spetsialiste. Meie hulgas on ka erivajadusega inimesed, piirkondades aktiivsed kodanikud, kultuuritegelased, õpetajad,“ sõnas Kallas.

„Tean, et otsus tulla valimistele kandideerima ei ole alati lihtne ja seda enam on mul hea meel, et kõik need Eesti inimesed on valmis oma igapäevaste toimetuste kõrval tulema koos Eestit paremaks tegema,“ lisas Kallas.


Kommentaarid

Kommentaare 0
Sinu nimi:*
Telefon:
Kommentaar:*
Ole esimene ja lisa oma kommentaar!

Kerro kuu